Tüp Bebekte Yaş Önemli mi?

Tüp Bebekte Yaş Önemli mi?

Tüp bebek tedavisi düşünen çiftlerin kafalarında tüp bebek yaş sınırı, tüp bebekte yaş faktörü, tüp bebek kaç yaşına kadar olur ve tüp bebekte yaşın önemi gibi yer alan soruların yanıtları SorularlaSaglik.com’da

Tüp bebek tedavisinde kadınların kaç yaşında oldukları önemli bir etken olduğu için, uzmanlar erken yaşlarda tüp bebek tedavisine başlamanın daha kısa sürede daha etkili sonuçlar alınabileceğini söylemekteler. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, her geçen gün tıp alanında yeni gelişmeler oluyor ve tüp bebek tedavisine de bu gelişmeler yansıyor.

Eskiden çok daha önemli olan yaş sınırı artık tüp bebek tedavisinde o kadar da sorun edilmesi gereken bir husus değil ancak, yumurtalıkların işlevi çok önemlidir. Normal şartlarda çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurdukları tüp bebek tedavisinde yaş önemli değildir demek de yanlış olur. Çünkü yaş ilerledikçe yumurta kalitesi bozulabiliyor, işlevini eskisi kadar iyi yerine getiremeyebiliyor.

Eskiye nazaran tüp bebekte yaş çok önemli değil, sadece yumurtalıkların kapasitesi dikkate alınmalıdır. Bunun içinde tüp bebek uygulamasında ilk olarak kadının yumurtalıkları incelemeye alınır. Diğer tetkiklerde uygulandıktan sonra tüp bebek uygulamasına başlanır. Tüp bebek tedavisinde yaşı 45′i geçen kadınlarında hamile kalma ihtimali vardır. Tüp bebek tedavisinde yüksek başarı elde etmek için yine de yaşınızın çok geçmemesine dikkat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?