Gebelik Sürecinde Stres

Gebelik Sürecinde Stres

Gebelik sürecinde beslenme ya da vitamin desteği kadar önemli olan bir diğer husus da kişilerin kesinlikle stresten uzak olmalarıdır. Strese sürekli olarak maruz kalınan ortamlarda bulunan kadınların gebelik süreçlerinin çok sıkıntılı geçtiği de bildirilmelidir. Bu aşamada gebelik sürecinin daha fazla strese neden olmaması için hayatını ve iş düzenini buna uygun olarak ayarlaması gerekmektedir.

Stres Yaratan Ortamlardan Uzak Durun

Strese sebebiyet verecek olan ortamlardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Stres yaratan ortamların başında işyerleri gelmektedir. iş yerinizin sizin için stres  ve yorgunluk kaynağı olduğunu fark ettiğiniz anda en azından gebeliğiniz sonlanana kadar uzak kalmanız önerilmektedir. Bu şekilde kendinizi ve bebeğinizi düşünebileceğiniz ve öncelik olarak belirleyebileceğiniz bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Stres Kontrolü

Stresten tamamen kaçmak mümkün değildir. Bu nedenle stres ile başa çıkma konusunda da çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Stres kontrolü ne derece verimli bir biçimde yapılırsa elde edilecek olan rahatlama da o kadar yüksek olacaktır. Günlük hayatınızdan da bu şekilde daha fazla keyif alabilirsiniz.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: