Hamilelikte Sigara Kullanımı

Hamilelikte Sigara Kullanımı

Hamilelikte sigara kullanımı bebeğin sağlığı için yıkıcı bir etkiye sahiptir. Kişilerin gebelik sürecinde sadece sigara kullanmaktan değil sigara kullanılan ortamda bulunmaktan da uzak durmaları gerekmektedir. Bebeğinizin sağlığı ve sizin sağlığınız için anında bu zararlı alışkanlıktan kurtulmalısınız. Sadece sigara değil tüm tütün ürünlerinden uzak durulmalıdır. Bu ürünler bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Sigara Nasıl Bırakılır?

Gebelik sürecinde olduğunuz kesinleştikten sonra sigaranın azaltılmasının bir manası yoktur. Ne kadar az içilirse içilsin bebeğin üzerindeki yıkıcı etkisini gösterecektir. Sigarayı bırakmak için devletin yaptığı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bu aşamada sigara istediğiniz zaman sakız çiğnemek ya da bir şeyler atıştırmak gibi yöntemlere de bir göz atabilirsiniz. Bu şekilde en azından bırakma aşamasının daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizin Sağlığı Önceliğiniz Olmalı!

Bebeğinizin sağlığı konusunda çok hassas davranmanız gerekmektedir. Bebeğin sağlığı için beslenme sürecinden yaşam tarzına kadar değişime gitmeniz gerekmektedir. Bu aşamada alınan vitamin ve mineral destekleri ile bebeğinizin sağlığını koruma fırsatını da elde etmiş olacaksınız. Hayatınızı yeniden gözden geçirmek için bir şans yakalayacaksınız.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: