Her Gün Duş Almanın Zararları Nelerdir?

Her Gün Duş Almanın Zararları Nelerdir?

Düzenli olarak her gün duş almanın zararı var mıdır, her gün banyo yapmak zararlı mıdır ve her gün banyo yapılır mı SorularlaSaglik.com’da merak ettiğiniz bu soruları yanıtladık.

 

Özellikle sıcak yaz aylarında terlemenin vücudumuzda yarattığı etkileri ortadan kaldırmak ve sıcaklarda serinlemek için her gün düzenli olarak duş alırız. Her gün duş almanın sağlığımız açısından bir zararı bulunmasa da, duş sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar göz ardı edilirse cildimiz bu durumdan kötü etkilenebilir.

Her gün duş aldığımız zaman derimizin üzerinde bulunan koruyucu tabaka zedelenmiş olur. Bu gözle görülemeyecek, elle hissedilmeyecek olan koruyucu tabaka dış etkenlere karşı kalkan görevi üstlenmektedir. Her gün duş alır ve duş sonrası vücudumuzu nemlendirmezsek işte bu tabaka zedelenmeye başlayacak ve ilerleyen zamanda görevini yerine getiremeyecek hal alacaktır.

 

Koruyucu tabaka her gün duş aldığımız için zedelenmiş ise derimiz onu yeniden onarmaya çalışacaktır. Bu onarmaya katkıda bulunmak için mutlaka banyo sonrası cildi işte bu sebepten nemlendirmek gerekiyor. Her gün almanın cilde zararları başında gelen bu problemin ortadan kaldırılmasına yardımcı olarak nemlendirici vücut kremleri ise, mutlaka kişinin cilt yapısına uygun olarak seçilmelidir.

Kasıklar, kalça arası, koltuk altı, ayaklar, boyun bölgeleri de dahil olmak üzere tüm vücut iyice nemlendirilmelidir. Eğer her gün banyo yapmaktan dolayı bu tabaka hasar görürse aynı zamanda mantar ve benzeri enfeksiyon hastalıkları da husule gelecek demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?