Gebelikte Vitamin Desteklerine Dikkat!

Gebelikte Vitamin Desteklerine Dikkat!

Gebelik sürecinde ve gebe kalma planları yaptırdığınız dönemde vücudunuzu vitaminler ile desteklemeniz gerekmektedir. Ancak bu vitamin desteği ile sorunsuz bir biçimde gebelik sürecinin tamamlanması sağlanır. Tabi ki konu hakkında doktorunuzdan da onay almanız gerekmektedir. Sizin kan tahlillerinize göre hangi vitamin desteklerini almanızın daha faydalı olacağı ile alakalı bilgilendirmeler de yapılacaktır.

Folik Asit Desteği

Folik asit desteği sağlıklı bir gebeliğin en net anahtarlarından bir tanesidir. Hatta bebeklerde meydana gelebilecek olan bazı sağlık sorunlarının Folik Asit desteği ile aşılabileceği düşünülmektedir. Özellikle omurilik ile alakalı olarak rahatsızlıkların ortaya çıkmasının önlenmesinde annelerin folik asit desteği almasının önemli olduğu bir kere daha fark edilmektedir.

Beslenmenize Dikkat

Gebelik sürecinde kesinlikle alınan ek vitaminlere ek olarak beslenme sürecine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Beslenme sürecinde proteinden karbonhidrata kadar dengeli bir duruşun benimsenmesi gerekmektedir. Bu konuda dilerseniz uzman diyetisyenlerden yardım alabilirsiniz. Bebeğin gelişimine de katkı sağlayabilecek bir yeme içme planının hazırlanması konusunda diyetisyenler size gerekli olan desteği sunacaktır.

 

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: