Gebelikte Beslenme

Gebelikte Beslenme

Gebelik sürecinin sağlıklı bir biçimde tamamlanması için kesinlikle beslenmenin öncelik olarak benimsenmesi gerekmektedir. Beslenme sürecinde kişilerin dikkate alması gereken hususların başında denge gelmektedir. Bebeğin gelişimi için her besin grubundan dengeli şekilde tüketmelisiniz. Özellikle et tüketiminin bu aşamada vazgeçilmez olduğu belirtilmektedir. Balık tüketimi de uzmanlar tarafından öncelik olarak belirlenen hususlar arasındadır.

Pişmemiş Gıdalardan Uzak Durun

Gebelik sürecinde bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkilememek için kesinlikle pişmemiş ya da az pişmiş gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Özellikle hayvansal ürünlerin kapsamlı bir biçimde pişirilmesi gerekir. Etin çiğ biçimde tüketilmesi gebeliğin sonlanmasına dahi sebep olabilmektedir.

Vitamin Desteklerine Dikkat

Beslenme konusunda gerekli olan özen gösterilirken aynı zamanda doktorunuzun tavsiye ettiği vitaminlerden istifade etmeye de büyük önem vermeniz gerekmektedir. Özellikle folik asit desteğinin hem bebeğin sağlığı için hem de anne sağlığının korunması için çok önemli olduğu anlaşılmaktadır. Vitamin desteğinin doktor kontrolünde olması gerekir. Kendi kararlarınız ile başlamamalı ya da bırakmamalısınız. Vitamin desteği sizin için en temel sağlık anahtarı olacaktır.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: