Folik Asit Desteği

Folik Asit Desteği

Hamilelik sürecinde kadınların kesinlikle folik asit desteği alması gerektiği belirtilmektedir. Özellikle normal yaşantısında balık tüketiminden uzak olan kadınların bu konuda çok daha dikkatli olması gerekmektedir. Folik asit desteği ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için doktorunuzdan tabi ki onay almanız gerekmektedir. Doktorunuzun da büyük bir olasılıkla düzenli kullanmanızı önereceği bu destekten uzaklaşmamalısınız.

Bazı Hastalıklar Folik Asit ile Önlenebiliyor!

Bebeklerin omurilik yapılarında meydana gelebilen bazı rahatsızlıkların folik asit ile sorunsuz bir biçimde önlenebileceğinin belirtilmesi gerekmektedir. Folik asit sayesinde bebeklerin sağlıklı gelişimleri sağlanırken aynı zamanda annenin de sağlıklı bir gebelik süreci yaşaması mümkün kılınmaktadır. Bazı uzmanlar doğum sonrasında da vitaminlerin aynı şekilde kullanılmasını önermektedir.

Kan Tahlillerinizi Yaptırın

Kan tahlilleri ile alakalı olarak çok hassas davranmanız gerekmektedir. Son dönemlerde sadece gebelik sürecinde değil gebeliğin öncesindeki süreçte de kan tahlillerine büyük önem verilmesi gerektiği bildirilmektedir. Bu aşamada gebelik öncesinde kan değerlerinde bir sorun varsa en azından bu sorunun giderilmesi için gerekli adımlar atılabilmektedir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: