Uyku Problemi Yaşayanlar İçin Beslenme

Uyku problemi yaşıyorsanız ve artık gerçekten rahatsız olmaya başladıysanız, sizler için hazırladığımız uyku problemi yaşayanlar için beslenme konumuza göz atarak, uykusuz gecelere artık son verebilirsiniz.

Yatağa yattığınızda bir türlü uykunuz gelmiyorsa ve saatlerde yatağınızda dönüp duruyorsanız ve uykunuzun gelmesi için herşeyi yaptığınızı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Eczaneye giderek uyku ilaci almak yerine manava giderek, en iyi uyku ilaçlarından biri olan muz alabilirsiniz. İçerisinde yer alan melatonin ve serotininin dışında magnezyumda içeren bu meyve, kısa bir süre içerisinde kaslarınızı gevşetecek ve rahatlamanızı sağlayacaktır.

Sakinleştirme özelliği ile son dönemlerde adından sıkça söz ettiren papatya çayını, özellikle akşam saatlerinde tüketebilirsiniz. Strestli, gergin ve kaygılı olduğunuz zamanlarda uyumanız oldukça zorlaşır fakat papatya çayı ile güzel bir uyku uyuyabilirsiniz.

gece-yemek-beslenme

Küçükken anne ve babalarımız yatmadan önce sağlıklı ve rahat bir şekilde uyuyabilmemiz için bir bardak ılık süt içirirdi, eğer uykusuzluk problemi çekiyorsanız yatmadan önce bir bardak süt içebilirsiniz. Sütün içerisinde yer alan trpisinin etkisi ile birlikte beynimiz rahatlar ve uykuya daha kolay bir şekilde dalabilirsiniz.

Kısa bir süre fırında pişireceğiniz patetes, uyumanıza yardımcı olacaktır. Etkisini arttırmak isterseniz sütle karıştırarak tüketebilirsiniz. Aynı zamanda içerisinde yer alan triptofan sayesinde, mide asitinizi düşürecektir.

Kalp dostu olan badem, aynı zamanda kaslarınızın rahatlamasını sağlayacak ve aynı zamanda daha kolay uyumanızı sağlayacaktır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: