Doğru Beslenerek Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Doğru Beslenerek Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Sağlıklı ve uzun bir yaşam istiyorsanız mutlaka beslenme programınızı yeniden gözden geçirmeli ve sağlığınız için zararlı olabilecek gıdalara kesinlikle yaklaşmamalısınız. Doğru bir şekilde beslenerek fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz fakat bu uygulamayı tam olarak nasıl yapacağını bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız bu konumuza göz atabilirsiniz. Beslenmemizde nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve doğru beslenmenin önemine bu konumuzda sizler için değineceğiz. İşte doğru beslenmenin püf noktaları !

dogru-beslenme-ile-zayiflama

Aç değilseniz yemek yemeyin ve abur cuburdan uzak durun, ayrıca yemek yerken sofradan tam olarak doymadan kalkmalısınız. Çok fazla karışık yemek yerine daha basit bir şekilde beslenmeye çalışın. Mevsimin beraberinde getirdiği taze meyve ve sebzeleri tüketmeye özen gösterin. Yaz mevsininde serin ve sulu gıdaları, kış mevsiminde ise kuru ve sıcak gıdaları tüketmeye özen gösterin

Bayanlar, şeker ve tatlandırı kullanmak yerine doğal meyveleri kullanabilir ve tüketebilirsiniz. Yiyeceklerinizi mutlaka iyi bir şekilde çiğneyin, bu sayede kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz. Yemek sırasında çok fazla herhangi bir sıvı tüketmeyin. Uzmanlarında tavsiye ettiği gibi gün içerisinde 2-3 litre su içmeniz sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır, bu miktarı öğün aralarına paylaştırabilirsiniz.

Gün içerisinde bedensel gücünüzü kullanarak ağır bir iş yapmıyorsanız beslenme programınızı hafifletmeniz fazla kilolarınızdan kurtulmanız konusunda yardımcı olacaktır. Ayrıca hızlı yemek yerine daha yavaş yemelisiniz. Midenizin büyüklüğünün iki avucunuz kadar olduğunu hatırlatalım. Ara öğünlerde bir avucunuz kadar, öğünlerde ise iki avucunuz kadar yemek yemeye özen göstermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?