Sıkı kalçalara kavuşmak için 7 temel kural!

Sıkı kalçalara kavuşmak için 7 temel kural!

siki-kalcalarin-sirri-nedir

1- Çok uzun süre oturmayın

İnsan vücudu bilgisayar başında ya da uzun süre masa başında oturmaya uygun değildir, uzun soluklu çalışmalarınızda kısa aralar verin hareket edin, çok fazla oturmayın.

2- Kardiyo egzersizleri kalçalara da iyi gelir

Arada fitness çalışmalarınızı kardiyo egzersizleriyle tamamlamaya çalışın, bu egzersizler vücudunuzda yağ yakımına yardımcı olurken kalçalarınıza da iyi gelecektir.

3- Kalça kaslarınızı uyarın

Gün içinde aklınıza geldikçe kalçalarınızdaki kasları sıkıp gevşeterek onları uyarın.

4- Merdiven kullanın

Asansör kullanmak yerine merdiven kullanın. Merdivenleri inip çıkmak kalça kaslarını çalıştırır.

5- Kaslarınızı esnetin

Esneme egzersizleri sırasında yaylanmayın; kasınızı hafif, sizi rahatsız etmeyecek bir gerginliğe ulaşıncaya kadar gerin ve durun. Bu, kaslarınızdaki tansiyonu azaltır, eklemlerin hareket gücü ile kanın akışını artırır ve egzersizin sonunda harika hissetmenizi sağlar. 

6- Yokuş tırmanın

Doğa yürüyüşlerinde yokuşlara tırmanmak ve inmek kalçalarınızı çalıştıracaktır, ayrıca bu yürüyüşlerde arada geri geri yürümeye çalışın, bu da kalçalarınızın sıkılaşmasına yardımcı olur.

7- Egzersizleri hızlı hızlı yapmaktan çok acele etmeden yapmaya özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. […] 1- Çok uzun süre oturmayın İnsan vücudu bilgisayar başında ya da uzun süre masa başında oturmaya uygun değildir, uzun soluklu çalışmalarınızda kısa aralar verin hareket edin, çok fazla oturmayın. 2- Kardiyo egzersizleri kalçalara da iyi gelir Arada fitness çalışmalarınızı kardiyo egzersizleriyle tamamlamaya çalışın, bu egzersizler vücudunSıkı kalçalara kavuşmak için 7 temel kural!: Sıkı kalçalara kavuşmak için 7 temel kural! […]

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?