Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

Omega-3 denince ilk akla gelen balık yağı, büyük bir besin kaynağıdır. Doğal olarak balık yediğinizde de alabileceğiniz balık yağı kapsül ve sıvı halde de satılmaktadır.

Vücudumuza gereken besin kaynaklarına sahip olan balık yağı ile sağlıklı bir vücuda sahip olabiliriz. Kolesterol azaltmak için büyük etkisi vardır. Bununla birlikte, sindirime olan kolaylığı ve hızlandırması nedeniyle bir çok diyet programlarında rastlayabilirsiniz. Hızlı yağ yakma etkisi ile düzenli egzersiz programlı kullanımında zayıflamak mümkündür.

Zayıflamanın sağlıklı bir diğer yöntemi olarakta balık yağı aynı zamanda sağlıklı damarlara da sahip olabilirsiniz. Sağlık için tavsiye edilen kullanımı, sumon ve tuna gibi balıkları taze bir şekilde tüketimidir. Haftada bir kez alınması daha uygun görüldüğü gibi sağlık açısından da daha yararlıdır. Vejetaryen için alınması gereken besinler de balık yağı sayesinde elde edilebilir. Sıcak ortamlarda erime tehlikesine karşı balık yağı kapsülleri buzdolaplarında korunmalıdır. Son kullanma tarihide dikkate alınarak kullanılmalıdır.

 

İsveç ruh hastalıkları uzmanının araştırmalarına göre piskolojik sorunlarda da %50 oranında etkisi olduğu tespiti konmuştur. Çocuğunuzdaki değişik hareketlere ve piskolojik bozukluklar karşı kullanabileceğiniz balık yağını büyükler içinde önerilmektedir. Hastalığınıza göre balık yağı tüketim oranı değişmektedir. Örneğin; romatizma hastalığınız için kullanımda Omega-3 asitlerinden 1 gram tüketilmesi önerilmektedir. Yüksekkan basıncıiçin kullanıyorsanız eğer bu 3 grama yükselmektedir.

Sardalye gibi yağlı balıklardan elde edilen balık yağı vücudumuzun üretemediği yağ eksikliğini tamamlamak amacı ile büyük rol oynamaktadır. Vücuttaki iltihapları önlemesi sebebi ile kanser riskini düşüren balık yağı iltihaplanmalar ile yayılan kanser için büyük etkisi vardır. En ölümcül rahatsızlık olan kalp sağlığı için de bu tehditlere karşı balık yağı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Anlaşıldığı üzere sadece çocuklarda değil her yaşta ihtiyacımız olan balık yağı sayesinde bir çok konuda vücudumuz yarar görmektedir. Beyni geliştirdiği gibi görmenizide güçlendiren balık yağının faydalarını tek bir konu başlığı altında anlatmak güç. Zekanızdan hastalıklarınıza kadar vücudunuzun kontrolünü sağlamaktadır. Vücudumuza olan yararları bilimsel olarak kanıtlanmış ve geniş kapsamda araştırılmıştır. Vücudunuzdaki tehdite karşı gereken balık yağını her yaş için tavsiye etmekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?