Omuzlarımı genişletmek için neler yapmalıyım ?

Omuzlarımı genişletmek için neler yapmalıyım ?

Genisletmek İçin Neler yapmalıyım Omuzlarımı?
Vucut geliştirmede TR çok sorun Olarak Görülen noktalardan birisi omuzların Çalıştırılması VE Daha Geniş KIB omuza nasıl Sahip olabilirim problemidir. Bu yazımızda umuyoruz ki, Bu sekilde sıkıntı çeken okurlarımız Için KIB rehber niteliğinde OLACAKTIR.

 

Öncelikle omuzlarımızın nasıl gelişim göstereceğini Öğrenmek Gerekiyor. Omuzlarımızın gelişimi, Için yeni başlayanlar piramit setler ettik patlama hareketleri Oldukca iyi çalışma hareketleridir. Bunların çoğu yerin epey yanı Sırada tr randımanlı hareketler basın hareketlidir. Omuzlarımızı genişletmemiz Için Diğer kaslarımızdan Farklı çalışma şekli seçmemiz Gerekiyor.

Yani normalde kas çalışmalarımızda çok yük ettik az tekrar yapıyorsak omuzlarımız Eklendi bunun tam tersini istiyorlar. Yani Çok ettik çok tekrar etmeliyiz. Omuzlarınızı genisletmek Için başlıca lazım Olan şey gerilim. Bu gerilimi de Önemli olan vücudunuza Sürekli sekılde verebilmek. AYRICA yaz aylarındaysanız Eger yüzme aktivitelerinizi arttırmanızda yuk var fayda, Çünkü yüzme de Geniş omuzlara Sahip olmak için TR Faydalı sporlar Arasında YER almaktadır.
Omuzlarınızı genisletmek Için gerilim demiştik, Bu gerilimi boyutu TR çok sağlayabilecek. 3 Temel Tüm VE Dünya DA vücut geliştirme Için Bilinen Yaygın Temel Olarak Kullanılan Hareket Vardır.

Birinci Daimi Askeri Press’dir. Bu harekete göster Aslında hiçte yabancı değiliz. Bu hareket halteri kollarımıza alıp başımızın Üzerine Kadar çıkartıp Orada biraz tuttuktan Sonra tekrardan Aşağıya indirme hareketimizdir. İkinci Smith Makinesi Pres yani biraz önceki Hareketin aynısının oturur vaziyette yapılış şeklidir.Yalnız Hareketleri Oturan hareketimiz yaparken beliniz incetmemeye dikkat Ediniz mutlaka Varsa bel ağırlık kemeri kullanınız!

 

Standing Military Press Videosu

 

Seated Smith Machine Videosu

 

Diğer en yaygın kullanılan temel hareketimiz de Seated Db Pres, yani oturur pozisyondayken aynı hareketi iki tane ağırlık ile yapma şeklidir. Bu hareketler esnasında gerilim önemli bir etken olduğu için yukarıda tutmaya özen göstermeniz gerekiyor. Ayrıca unutmayın ki geniş omuzlar için bu hareketler olabildiğince sık tekrar edilmelidir.

 

Seated Db Press Videosu

 

Bu hareketleri ısınmadan ve belinizi korumaya almadan yapmanız olası sakatlıklar doğurabilir dikkatli olunuz !

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?