Polikistik Over Sendromu

Polikistik Over Sendromu

Polikistik over sendromu PCOS olarak da tanımlanmaktadır. Yumurtalıklarda meydana gelen yoğun kistler sebebi ile birçok rahatsızlığı da beraberinde getirmektedir. Özellikle hamile kalma sürecinde gerekli olan tedbirler alınmazsa zorluklar yaşanabilmektedir. Bu noktada erken tanımının büyük önemi vardır. sadece çocuk sahibi olma konusunda değil aynı zamanda yaşam kalitesinin üst seviyeye çekilmesi konusunda da imkanlar sunulmaktadır.

Ağrılı Adet Dönemi

PCOS rahatsızlığının en çok görülen belirtilerinin başında ağrılı adet dönemi gelmektedir. dayanılmayacak şekilde ağrıların meydana gelmesi ve bu durumun sosyal hayatınızı da etkileyecek durumda olması en sık rastlanan hususlardandır. Ağrılı adet dönemi birçok kadın tarafından gözden kaçırılmaktadır.

Kilo Vermede Zorluk

Sadece adet döneminin düzensizliği ve ağrılı adet dönemi ile alakalı değil aynı zamanda kilo vermede de büyük zorlukları beraberinde getirdiğinin bildirilmesi gerekmektedir. Kilo vermede zorluk yaşayan kişilerin PCOS uyumlu beslenme sistemine geçmeleri gerekmektedir. Hatta beslenmeyi bu rahatsızlığa uygun şekilde ayarlayan kişilerin hastalığı da büyük ölçüde aşma noktasına geleceğinin bildirilmesi gerekir. Kilo vermede zorluk sorunu da bu şekilde aşılır.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: