FSH Hormonu Nedir Gebelik İçin Neden Önemli ?

Çocuk sahibi olmak için hem erkek hem de kadınların hormonal olarak dengelenmesi gerekir. Folikül uyarıcı hormon (FSH) beyindeki hipofiz bezi tarafından üretilir.

Çocuk sahibi olmak için hem erkek hem de kadınların hormonal olarak dengelenmesi gerekir. FSH hormonunu düşüren bitkisel bir ilaç da testere dişli aslan pençesidir. 1,5 ila 2 ay boyunca günde iki kez tırtıklı aslan pençesi çayı demleyin.

Hipotalamus, beynin hipofiz bezini kontrol eden kısmıdır. Esansiyel yağ asitleri, hipotalamusun düzgün çalışması için gereklidir.

Vücut ayrıca yağdan FSH ve diğer hormonları da üretir, bu nedenle diyetinize yeterince temel yağ eklemek önemlidir. balık, zeytinyağı, aspir yağı, keten tohumu, keten tohumu yağı Birçok doğurganlık uzmanı, vücudunuzun folikül uyarıcı hormon (FSH) üretmek için kullandığı vitaminler ve antioksidanlar içeren koyu yeşil sebzeler yemenizi önerir.

Arı sütü arılar tarafından üretilir ve en besleyici gıdalardan biri olarak kabul edilir. Antioksidanlar vücuttan ve karaciğerden toksinleri temizleyip atarak endokrin (hormonal) sistemin dengeli çalışmasını sağlar.

Karaciğer hormonları metabolize etmeye yardımcı olur, bu nedenle genel sağlık iyidir.FSH üretimi için gereklidir.

Adetin üçüncü gününde yapılan kan testi ile FSH hormon düzeylerine bakılır. 8-10 ünitenin altındaki FSH hormonu seviyeleri normal kabul edilir. Ancak FSH hormonunun adetin diğer zamanlarında test edilmesi daha yüksek sonuçlar verebilir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: