Karbon Peeling Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Karbon Peeling Nedir ve Kimlere Uygulanır ?

Cildin temizlenmesini ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasını karbon peeling yöntemi sağlar.

Bunun yanında cilt lekelerinin giderilmesine de yardımcı olur. Karbon peelingin akne oluşumunu engelleme özelliği de vardır.

Genel itibariyle, karbon peeling yöntemi güneş lekeleri, kırışıklık problemleri, siyah nokta oluşumları, ciltteki geniş gözeneklerin sıkılaşması, cilt sarkması, akne problemi, yağlı ciltlerde fazla yağın engellenmesi, yaşlanma nedeniyle oluşan lekelenme durumları gibi farklı durumlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Karbon Peeling Fiyatları

Seanslar şeklinde karbon peeling yöntemi uygulanır. Uygulamaya geçilmeden önce kişilerin cilt yapılarının kontrol edilmesi ve cilt yapısına uygun seansların seçilmesi gerekir.

Seans sayılarına bağlı olarak karbon peeling fiyatları değişkenlik gösterir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Genel kapsamda lazer epilasyon yöntemi, ışınların uyarılması ile oluşturulan ışın demetine verilen isimdir. Bu yöntem tıbbi olarak kullanılabileceği gibi estetik olarak da tercih edilir.

Lazer epilasyon tüm vücut bölgelerinde rahat bir şekilde uygulanabilir. Kıl tipi, kıl yoğunluğu, cilt tipi gibi parametreler göz önünde bulundurularak cihaz seçilmesi son derece önemlidir.

Günümüzde lazer epilasyon en sık kullanılan epilasyon yöntemlerinden biridir. Bu yöntem avantajlı olması nedeniyle tercih edilir. Lazer epilasyon kalıcı bir yöntem olması ve uygulama yönteminin kolay olması nedeniyle tercih edilen bir yöntemdir.

Bu yöntem kadın erkek herkese rahat bir şekilde uygulanabilir. Ayrıca, lazer epilasyon tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilmesine olanak sağlar. Klasik epilasyon yöntemleri ile karşılaştırıldığında son derece acısız bir yöntem olması ile bilinir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyonlarda lazer cihazının başlığı sayesinde cilde ışın atma işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede cilt yüzeyi taranmış olur. Melanin isimli kıla renk veren pigment lazer ışınını tutar.

Tüy yüzeyinde ışı enerjisi oluştuğu için tüy kökünün tahrip olması işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede ilgili bölgedeki kıllardan kurtulma sağlanır.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyonun farklı 4 yöntemi bulunur. Bu makinelerin her birinin dalga boyları birbirinden farklıdır. Cihazlar kıl tipi, uygulanacak alan, kıl yoğunluğu gibi parametrelere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Lazer epilasyon yöntemleri; Diode Lazer, Ruby Lazer, Alexandrite Lazer, Nd Yag Lazer şeklindedir.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Geniş anlamda altın iğne uygulaması fraksiyonel radyo frekansı ismi ile de bilinir. Bu yöntemde cildin gençleştirilmesi ve güzelleştirilmesi sağlanır. Altın iğne uygulaması seanslar şeklinde gerçekleştirilir. Seans sayısı işlemi yapan hekim tarafından karar verilir.

Altın iğne uygulaması yüze ve vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen bir yöntemdir. Bu tedavide cerrahi girişimlere gerek yoktur. İşlemden sonra hastalar yaşamlarına kaldığı yerden devam edebilir.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Yara izi ve istenmeyen şişlik ve kızarıklık durumları için altın iğne uygulaması kullanılır. Bunun yanında kilo alıp verme nedeniyle vücutta meydana gelen çatlak durumları, ince kırışıklıklar, yaşlanma belirtileri, akne izleri, boyun, dekolte, gıdı bölgelerinin düzeltilmesi, göz çevresindeki morluk sorunları, gözeneklerin sıkıştırılması, vücutta sarkma olan bölgelerin düzeltilmesi için de bu yöntem kullanılabilir.

Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Altın iğne uygulaması yapıldıktan sonra cildin çok iyi bir şekilde korunması şartı ile bu uygulama yaz aylarında yapılabilir.

Ancak en iyi sonuç bahar ve kış mevsiminde yapılan uygulamalardan alınır. Bu nedenle bu uygulamanın bu mevsimde yapılması önerilir.

Altın İğne Fiyatları

Fiyatlandırma yapabilmek için işlemin kaç seans uygulanacağının belirlenmesi gerekir. Bu işlemi yapacak olan hekim seans sayısını belirler.

Ayrıca, altın iğne uygulamasından önce hekimin hastayı görmesi cilt tipini ve uygulama yapılacak bölgeyi incelemesi gerekir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: