Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde estetik ve güzel görünmek için medikal estetik uygulamaları geliştirilmiştir. Epilasyon teknikleri de bu işlemlerden birisidir. Düzenli olarak ağda yaptırmak ve jilet kullanmak insanları zaman ve para açısından rahatsız eder. Bu nedenle her zaman kalıcı çözüm için lazer epilasyon işlemi tercih edilir.

Vücudun istenmeyen bölgelerinde bulunan tüylerin kökünden yakılarak yok edilmesi işlemine lazer epilasyon denir. Lazer teknolojisi uzun yıllardır tıp alanında farklı hastalıkların tedavisi için tercih edilen bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Kıl kökü sert ve yoğun olan kişilere lazer epilasyon teknikleri uygulanır. Ten rengi açık ve kıl kökü ince olan kişilerde lazer işleminin başarı oranı düşüktür. Ağda ve diğer tekniklere oranlar yine de tercih edilebilir. Lazer ışınları cilt altında bulunan kıl köklerini ışın enerjisinin ısıya dönüşmesi ile yakar. Bu nedenle kıl kökünün derinliği ve boyutu çok önemlidir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Vücudun hemen her bölgesinde lazer epilasyon teknikleri kullanılabilir. Bikini, sırt, kol, bacak ve kol altı en sık uygulanan alanlardır. Erkeklerde bel ve göğüs bölgesi de epilasyon işleminin sık yapıldığı bölgelerdir. Özellikle yaz aylarında giyilen açık kıyafetler nedeni ile tüyler insanları rahatsız eder.

Sıcak ve güzel havalarda sosyal ortamlara rahat girebilmek ve özgürce giyinmek için epilasyon işlemi yapılır. Bu zamanlarda artan yoğun talep nedeni ile lazer epilasyon fiyatları da artar. Sık sık ağda yaptırmak hem can acıtan hem de maddi olarak zarar veren bir durumdur. Yeterli seans sayısında lazer işlemi yaptırmak daha avantajlıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Diode lazer, alexandrite lazer ve Nd Yang lazer olmak üzere 3 farklı çeşidi vardı. Diode lazer yöntemi son yıllarda en sık uygulanan türdür.  Dalga boyu en uzun olan yöntemdir. Bu yöntem sayesinde koyu ten rengine sahip kişiler bile başarılı işlem yaptırabilirler. Alaxandrite açık ten rengi olan kişilere önerilir. Nd Yang lazer ise çok çok koyu cilt tipleri için kullanılır. Lazer epilasyon fiyatları çeşidine göre değişiklik gösterir.

Erkek Lazer Epilasyon Hizmetleri

Erkeklerde salgılanan testesteron hormonu nedeni ile kıllanma çok daha fazladır. Bu nedenle ilk seanslarda ciddi oranla dökülme görülse bile kadınların gibi kesin sonuç alınması her zaman mümkün değildir. Günümüzde uygulanan erkek lazer epilasyon tekniklerinden en sık tercih edileni buz başlıklı diode lazerdir.

Diode lazerin dalga boyu 20 mm derinliğe etki edebilecek ölçüdedir. Bu nedenle erkek lazer epilasyon fiyatları ve uygulaması sonrası etkinliği ile oldukça tercih edilir. Koyu ten rengi olan erkeklere ilk seanslarda Nd yang lazer işlemi uygulanabilir. İki seans sonrası tüyler azaldıktan sonra diode ile devam edilebilir.  Seans araları uzatılmamalı ve randevu verildiği tarihte gidilmelidir.

Erkekler İçin Hangi Lazer Epilasyon Türleri Yapılır?

Epilasyon uygulaması yapılırken kadın ve erkek diye ayrım yapmaya gerek yoktur. Kullanılan cihazların özellikleri belirli olduğu için erkek lazer epilasyon fiyatları kadınlar için kullanılan makineler tercih edildiğinden ötürü aynıdır. Kıl kökü, rengi ve derinliğine dikkat ederek diode ve ng yang lazer tercih edilebilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Kullanılan cihazın özellikleri, markası, seans sayısı, uygulamanın yapıldığı kliniğin bulunduğu konum ve bölge sayısı dikkate alınır. Kıl yoğunluğuna göre işlem maliyetleri de değişebilir. Lazer teknolojisine artan talep neticesinde her yıl yüzlerce klinik hizmet vermektedir.

Kaliteli ve profesyonel hizmet veren ve insan sağlığını ön planda tutan klinikler her zaman önceliğiniz olmalıdır. Lazer epilasyon fiyatları arasında karşılaştırma yaparak klinik seçimi tercih edilmelidir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: