Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışığı kıl köklerini hedef aldığı için lazer epilasyon yönteminde, hücrenin renk pigmentlerine zarar verir ve kıldan kalıcı bir çözüm sağlar. Ayrıca cilde herhangi bir zarar vermez. Lazer ışınının her darbesi bir saniyeden daha kısa sürer ve birçok tüy hücresi için uygundur, bu nedenle kalıcı tüy alma çözümüne hızlı bir alternatiftir. Her çeyrekte birçok saç hücresinin renk pigmentine zarar verebilir. İşlem hızlı olduğu için tercih edilmektedir. Cinsiyet fark etmeksizin uygulanabilir.

Aynı zamanda; lazer epilasyon tedavisi ile kalıcı sonuçlar alınır. Bu kapsamda; uygulama yaptıran bireyler tıraş ve ağda işlemini kullanmak zorunda kalmazlar.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle vücuttaki tüylerden kurtulmanın en popüler yöntemlerinden biri lazer epilasyon olmuştur. Lazer epilasyon ve epilasyon kısa vadeli çözümler iken, lazer epilasyon ile kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Lazer epilasyon birçok sağlık kuruluşunda ve güzellik merkezinde uygulanmaktadır.

Lazer epilasyonda odaklanmış ışın enerjisi ile kıl kökünün siyah hücrelerine zarar verilerek kalıcı epilasyondur. Lazerin kıl kökünde yok ettiği pigmentler artık işlevini yerine getiremediği için kıl vücutta kalıcı olarak yok edilir. Kıl folikülünün renkli hücreleri lazer ışığını emer ve kıllar kaybolur. Lazer epilasyon, uzun süreli bir çözüm sunduğu için kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bu süreçte hedef, istenmeyen tüylerin kökleridir. Deriden geçen ve kıl köklerine ulaşan lazer ışınları kıl kökü için yoğun ısı üretir. Bu sayede saç kökleri zarar görür ve sonraki saç kökleri zayıflar. Daha sonraki süreçte saçlar hiç dökülmez. Vücudun birçok bölgesine uygulanabilen bu tedavi sayesinde kısa sürede istenmeyen tüylere veda edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük ve koyu renkli tüylere sahip kişilere uygulanabilir. Kıl rengi açık renkli ise lazerin ışığını absorbe etmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez. Ancak 18 yaş altı kişilere uygulanabilmesine rağmen uygulama önerilmemektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Genital bölge ve koltuk altları en çok ağdalı bölgelerden bazılarıdır. Ayrıca bacaklar, kollar, karın ve karın, bel, sırt ve yüz de lazer epilasyon uygulanan diğer bölgelerdir. Lazer epilasyon cihazları kıl kökünün yapısına, ten rengine ve uygulama alanına göre birkaç tipe ayrılmaktadır.

Lazerin en zor kısmı yüzdür. Bu nedenle yüz bölgesinde epilasyon ütüleri olarak bilinen diyot epilasyon cihazları sıklıkla tavsiye edilir. Alexandrite lazer cihazları koltuk altı, genital bölge, bacak ve diğer bölgelerde kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulamadan hemen sonra saç çevresinde görülen kızarıklık ve parlaklık etkili uygulamanın etkisidir. Kısa bir soğuk uygulama ile geçecektir. Kalıcı kızarıklık için 3 gün boyunca günde iki kez kortikosteroid krem ​​uygulanabilir. Cildi UV ışınlarından koruyun (güneşlenmeyin veya solaryuma gitmeyin). Güneşe en az iki hafta maruz kaldığında güneş kremi kullanın.

Aynı zamanda; 24 saat lazer uygulama bölgesini kaşımayın, parfüm sürmeyin, çok sıcak su ile yıkamayın. Bunun yanında; 1 hafta boyunca peeling veya aşındırıcı ürünler uygulamayın.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, kullanılan cihaaragore farklılık gösterecektir. Ayrıca sizin vücut yapınız ve yapılacak vücut bölgesi miktarı fiyatları etkileyen hususlardır.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpiklere uzun süre takma kirpik etkisi yaratacak işlemler bütünü kirpik Lifting uygulaması olmaktadır. Aylarca bu şekilde kullanılabilir. Kirpikleri daha uzun daha siyah ve daha kıvrık gösterir.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Özel aletlerle kirpik bir madde ile kaplanır ve işlem bittiğinde tüm kirpik lifting etkisi kirpiklerinize olur. Yapımı oldukça teknik el becerisi gerektirir.

Kimler Bunu Tercih Edebilir?

Buna ihtiyaç duyan, ergenlik sonrası herkes için uygundur. Üst yaş sınırı yoktur.

Neden Lifting Uygulaması Yaptırmalısınız?

Gözlerinin daha dikkat çekici yanının ön planda durmasını isteyen kişiler yaptırabilir. Buna ek olarak her gün makyaj yaparak çok vakit harcayan insanlar için iyi bir kurtarıcıdır.

Kirpik Lifting Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Makyaj yapmadan uzun sure makyajlı gibi durmak, vaktini uzun süre harcamamak, daha alımlı ve çekici gözlere sahip olmak, makyaj çıkarma derdinin olmaması gibi kirpik lifting uygulamasının birçok faydası vardır.

Nail Art Nasıl Yapılır?

Çeşitli ince ve kalın yapılı fırçalar ve bazı gereçler ile dilediğiniz modeli tırnak üzerine çizebilme sanatıdır.

Nail Art Kimlere Uygulanır?

Dileyen herkese nail art uygulanabilir. Çok küçük insanlara uygulamak etik değildir.

Nail Art Modelleri Nelerdir?

Genellikle ters french, emoji, aticker, animal gibi modeller nail art modelleri arasında uygulanmaktadır. Fakat kesinlikle hiçbir sınırı yoktur.

Nail Art Fiyatları

Kullanılan ince tekniklere göre nail art fiyatları farklı olabilmektedir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: