Tansiyon Kontrollerine Dikkat!

Tansiyon Kontrollerine Dikkat!

Tansiyon dengesizliklerine karşı oldukça temkinli olmanız gerekmektedir. Özellikle son senelerde beslenme ile alakalı düzensizlikler ve oğal olmayan içeriklerin kullanılması ile yüksek tansiyonun daha yaygın bir biçimde görülmeye başladığının da altı çizilmelidir. Erkeklerde sadece beslenme kaynaklı değil ırsi olarak da bu rahatsızlığın genetik geçiş gösterebildiği fark edilmektedir.

Düzenli Sağlık Kontrolleri

Tansiyon kontrollerinin düzenli bir şekilde tamamlanması gerekir. günlük yapılan kontroller ile beraber herhangi bir olağandışı yükseliş ya da düşüş fark edildiği zaman müdahale etmesi daha kolay bir hal almaktadır. Sağlık kontrolleri sadece bir sağlık sorunu yaşandığında değil düzenli olarak uygulanırsa sıkıntıların daha büyük sorunlara sebebiyet vermeden çözümlenmesi için bir fırsat verilmektedir.

Stres Faktörü

Erkeklerin sağlıklarını derinden etkileyen hususlardan bir diğeri de stres faktörüdür. Stres seviyesinin yüksek olması durumunda özellikle hiper tansiyon tetiklenebilmektedir. Bu sorunun aşılması için hem öz farkındalık hem de stres kontrol adımlarının atılması sizin için önerilmektedir. Stres faktörünün ülkeler arasında seviye farkının olduğu ve Kuzey ülkelerinde bu seviyenin oldukça düşük olduğu eklenmelidir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: