Bebeklerin Cildi Neden Kurur?

Bebeklerin Cildi Neden Kurur?

Özellikle kış aylarında hepimizin cildinde kurumalar oluşabilir. Bu durum elbetteki bebekler için de geçerlidir. Hem hava şartları hemde banyo bebeklerin ciltlerinin kurumasına sebebiyet veren nedenlerdir. Bebeğinizin cildinin kurumadan dolayı pul dökülmesini istemiyorsanız, bu öneriler tam size göre.

Bebeklerde cilt kuruması: Uzun süre banyo yaptırılan bebeklerin cildinde kurumalar gözlemlenebilir. Bundan dolayı banyo süresi mümkün oldukça kısa tutulmalıdır.

Bebeğinizi banyoda çok sıcak su ile değil, ılık su ile yıkamalısınız. Bebeğinizi banyo ettirirken kullandığınız sabun ve şampuanlarda cilt kurumalarına neden olmaktadır. Yıkarken doğal ürünleri tercih edilmelidir. Kokulu olan sabunlarda bulunan katkı maddeleri cilt kurumasına yol açar.

Bebekler banyodan çıkarıldıkları gibi kurulanmalıdır. Bebeğinizi kuruladıktan sonra bebek için uygun olan nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Hava da, bebeklerde cilt kuruluğuna yol açan faktörler arasındadır. Evinizi mümkün oldukça havalandırın, ya da havayı temizleyen ve nemlendiren bir filtre kullanın.

Bebeğinizin ellerinin kurumasını önlemek için eldiven kullanın. Aksi halde soğuk havalarda bebeklerin ellerinde kuruluklar oluşur.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: