Çocuklarda Göğüs Ağrısı Neden Olur?

Yetişkinler çocuklara göre daha fazla hastalık sahibi olabilmektedirler. Ancak çocuk hastalıkları da oldukça geniş bir alanda görülmektedir. Bunun için hastanelerde çocuk hastalıkları bölümler oluşturulmuştur.

Çocuklarda görülen hastalıklar her zaman kolay şekilde anlaşılamayabilir. İyi birer gözlemci olup çocuğun problemini anlatamıyorsa da göstermesi sabırla beklenmelidir.

Gözlemler sonucunda çocuklarda meydana gelen göğüs hastalıklarının olduğu görülmektedir. Peki çocuklarda göğüs ağrısı neden olur;

  • Uzmanlar göğüs ağrısının cinsiyete ve yaşa bağılı olarak değiştiğini belirtmektedirler,
  • Ergenlik döneminde kız çocuklarının göğüslerinin büyümesi göğüs ağrısını da beraberinde getirmektedir,
  • Erkek çocuklarında da kas iskeletinin büyümesi göğüste ağrıların olmasına enden olur
  • Buna karşılık ergenlik dönemi öncesindeki çocuklarda göğüs ağrısı ise enfeksiyonlardan ya da kas iskeletindeki değişimlerden meydana gelebileceği belirtilir.

Çocuklarda göğüs ağrı neden olur sorusuna ayrıntılı cevap için doktorunuza başvurunuz.

Bir Kızın Göğsü Neden Ağrır?

Bir kız çocuğunun göğüs ağrısının sebebi yaşa göre değişir. Ergenlikte olduğunda bedensel gelişimini tamamladığı için olabilecekken çocuk yaş grubunda çeşitli darbeler ya da enfeksiyonların ağrıya neden olduğu söylenebilir.

Çocuklarda Göğüs Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilmeli?

Çocuk hastalıklarına ya da göğüs hastalıklarına gidilmelidir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: