Soğan Kürü ve Soğan Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Soğan Kürü ve Soğan Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Soğan kürü hakında Ahmet Maranki’nin ve İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bilgiler internette sıkça karşımıza çıkmaktadır. Yazıya devam etmeden önce şunu belirtmekte fayda var, soğan suyu kürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye ediliyor.

Soğan suyu kürünü kadınlarda neye iyi gelir? Faydası nelerdir?

  1. Kısırlık
  2. Erken menepoz
  3. Sancılı adet ağrıları, sık ve fazla adet görme
  4. Polikistik over sendromu (Yumurtalıklarda birçok küçük iyi huylu kist oluşmasıyla beliren bir hastalıktır. Yumurtalıkta oluşan ve kist olarak adlandırılan bu organizmalar yumurtalıkların çevresine yerleşmiş çok sayıda yumurta hücresidir.)
  5. Endometrioma çikolata kisti (Endometrioma, çikolata kisti endometriosis hastalığının yumurtalıklarda oluşturduğu kistik yapıya verilen isimdir. Endometriosis kadınlarda özellikle 35 yaşından sonra ortaya çıkan, ağrı, yumurtalık kistleri ve gebe kalamamayla birlikte giden bir hastalıktır. Çikolata Kisti (Endometriyoma) endometriozisin en sık görülen şekillerinden birisidir. Bu düzgün duvarlı koyu siyah over kistleri çikolata görünümlü sıvı ile doludur. Kistler tek veya birçok cepten oluşabilir. Aynı şekilde tek veya çift overde bulunabilir. Bu kistlerin yumurtalık kanserine dönüşme riskleri %1’in altındadır.)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?