Alerjik Reaksiyonlara Dikkat!

Alerjik Reaksiyonlara Dikkat!

Alternatif tıp her geçen gün daha yaygın şekilde kullanılmaya başlamış olsa da tehlikelerinden de haberdar olmanız gerekmektedir. Öncelikli olarak Tabip Odalarının alternatif tıp konusunda oldukça tepkili olduklarını belirtmek gerekir. Bu kurumlar ve kuruluşlar tıbbın alternatifi olmaz diyerek duruşlarını net bir biçimde ortaya koymaktadır.

Alerjik Reaksiyon Oluşumu

Kişilerin hangi besinlere ya da hangi bitkilere alerjisi olduğu ile alakalı net bir fikir sahibi olmadan tedavi planı uygulanmaya başlamasının büyük sorunları da beraberinde getirebileceği belirtilmelidir. Kişilerin özellikle bitkisel ürünlerin tüketiminin hemen öncesinde içerik konusunda inceleme yapması gerekir. Genel sağlığınızı bu şekilde alternatif tedavilerde çare alırken tehdit altına atmamalısınız.

Doktorunuzdan Onay Alın

Hali hazırda devam eden bir tedavi planınız varsa bu tedavi planında yer alan tüm öğeleri eksiksiz bir biçimde yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu tedaviyi doktorunuza sormadan bitirmemelisiniz. Bazı kişiler alternatif tıbbın kullanımı sebebi ile kendi tedavilerini yarıda bırakmaktadır. Bunun olumlu sonuçlar vermeyeceği açıktır. Doktorunuz onay verirse ancak alternatif tedavi planına başlamalısınız.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: