Sülük Tedavisi İşe Yarıyor Mu?

Sülük Tedavisi İşe Yarıyor Mu?

Sülük tedavisi son dönemlerde sıklıkla uygulanmaktadır. Bu aşamada özellikle tıbbi sülük olarak satışa çıkarılan ve bilinçsiz kişiler tarafından uygulanan adımların enfeksiyon kapma riskini de beraberinde getirdiği bilinmelidir. Kişilerin bu tedaviden istifade edecekleri zaman sadece alanında uzman olan kişilerden yardım almaları gerekmektedir. Sülük konusunda tıp dünyasının kararsız olduğunu belirtmemiz gerekir. Bir kısım bunun bir saçmalık olduğunu belirtirken bir kısım da uzun vadede uygulandığı zaman fayda görülebileceğini iddia etmektedir.

Varis Tedavisinde Sülük

Varis toplardamarlarda sorun yaşanması sebebi ile damarların şişmesine neden olur. Özellikle çok ayakta kalan kişilerde görülen bir rahatsızlık olduğu bir kere daha fark edilmektedir. Sülük tedavisi yapıldığı zaman sülüklerin kan emmesi dolayısıyla bu basıncın en azından bir süreliğine azaldığı görülmektedir. Sadece geçici bir çözüm olduğunun da iletilmesi gerekir.

Varis Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Sülük ile yapılan varis tedavisi sadece anlık bir rahatlama sağlamaktadır. Asıl sorun damarlardaki toplar kısımların işlevini yitirmiş olmasıdır. Bu durum varis sorununun meydana gelmesine sebebiyet vermektedir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: