Alternatif Tıpta Hacamatın Yeri

Alternatif Tıpta Hacamatın Yeri

Alternatif tıp denildiği zaman akla ilk gelen uygulama kesinlikle hacamat olmaktadır. Özellikle dini referanslara önem veren kişiler için tedavilerin vazgeçilmez bir parçası olduğu görülmektedir. Bu konuda bazı tıp otoriteleri hacamatın sadece uzmanlar tarafından yapılması gerektiği konusunda uyarmaktadır.

Yapan Kişiye Dikkat!

Yapan kişilerin alanının uzmanı olmaması durumunda yanlış bir yere kesik atarak durdurulması oldukça zor kanamalara neden olabileceği belirtilmektedir. Tam da bu nedenle yapacak olan kişinin seçilmesi konusunda çok hassas olmalısınız. Mümkünse bu işlemlerin hastane ortamında gerçekleştirilmesine önem verilmektedir. Uzun yıllar boyunca yapılan ve fayda sağlanan bu işlemin uzman olmayan kişiler tarafından uygulanması bedeninize zarar verilmesine neden olabilir.

Ne Kadar Aralıklar ile Yapılmalıdır?

Bu konuda uzmanınız size yol gösterecektir. Aralıkların belirlenmesinde tedavi edilecek olan alanın sıkıntısı baş kriter olarak tanımlanmıştır. Bel fıtığından kas sıkışmalarına kadar birçok alanda uygulanabilmektedir. Uzman kişi sizin için kullanılan ortamdan malzemelere kadar sterillik sağlanmasına dikkat etmelidir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan merkezlerin bu aşamada kullanımı tercih edilmelidir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: