Oturuş ve Duruş Bozukluğunun Sağlığımıza Etkileri Nelerdir ?

Oturuş ve Duruş Bozukluğunun Sağlığımıza Etkileri:
Bazı çalışan kişiler işlerini oturdukları yerden yapmaktadırlar. Bu duruşta Oturuşta çeşitli bozukluklara sebep oluyor. Zaman içinde belli bölgedeki kaslar diğer kaslara oranla daha aktif hale gelip daha fazla çalışıyor. Diğer kaslar da ise herhangi bir gelişme olmuyor oturuş şeklinize bağlı olarak. Sonuç olarak gelişen kaslar gelişmemiş kaslara doğru bir eğilme gösteriyor. Eğildiği yöndeki yastıkçığa baskı yaparak zedelenmesine yol açıyor. Zamanla oluşan zedelenme yanında geçmekte olan damarlara ve sinirlere baskı oluşturuyor. Ve sonuç olarak ödem adı verdiğimiz sıvı toplanmalarına neden oluyor. Bütün bunlar vücudumuzda herhangi bir bölgede şiddetli ağrılara sebep oluyor. Hatta kulaklarınızda çınlama duyabilirsiniz. Bazen de baş dönmelerine sebep olabilir. Boyun düzleşmesi dediğimiz durum bazen de sürekli kabızlıklara yol açabiliyor.

İLAÇ ALMADAN TEDAVİ UYGULAMAK GEREKİRSE

Tüm bu yazılan şeylere maruz kalmışsanız, üzülmeyin. Çünkü artık ilaçsız tedavi uygulaması var. Akupunktur uzmanlarca yapıldığı takdirde herhangi bir ağrı ve sızınız kalmıyor.
Vücudumuzda kendi kendine yetebilme özelliğinden hareketle zaten kendi bünyemizde bulunmakta olan kas gevşeticilerini, ağrı kesicilerini yani endorfin dediğimiz hormonu salgılanmasına sağlayarak hem ağrı diniyor hem de vücutta bir rahatlama görülüyor. En güzeli de o bölgede oluşmakta olan ödemi oradan uzaklaştıryor dokunun onarılmasını sağlıyor. Bundan anlaşıldığı üzere akupunktur tedavi yöntemi hme sağlıklı hem de zararsız bir tedavi yöntemidir. Ağrısız günler geçirmeniz dileğiyle.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: