İşkur, Açık İş Pozisyonlarını Açıkladı Haber365

İşkur, Açık İş Pozisyonlarını Açıkladı Haber365

İş ve işçi bulma İşkur yapmış olduğu açıklamada hangi pozisyonların boş olduğunu ve bunun yanı sıra kaç kişinin istihdam edileceğini net bir biçimde belirtti. Haber365 haberine göre tam 130 bin insan için açık pozisyonunun bulunması dikkat çekti.

Birçok Farklı Meslek Grubu İçin Şans

İşkur, açık pozisyon verilerini net bir biçimde güncelledi. Buna göre hemen ve acil olarak tam 130 bin kişinin istihdam edilmesine karar verildi. Geçtiğimiz 9 aylık dönem içinde tam 988 bin kişi için iş bulan kurum, böylelikle işsizlikle mücadele kapsamında üstüne düşen görevi fazlasıyla yerine getirmiş oldu.

Tanımlanmış olan pozisyonlara baktığımızda birçok farklı meslek grubunun öne çıktığını görmekteyiz. Buna göre bekçi alımı yoğun bir biçimde yapılacak. Haber kapsamında özellikle bilgisayarlı makine kullanıcılarının da istihdam edileceği dile getirilmiş durumda. Mavi yakalı olarak bilinen iş kolunun da bu kapsamda iş bulması zor olmayacak.

Sağlık Sektörü Rekor Kırdı

Son dakika haberine göre en fazla istihdam edilen sektörlerin zirvesinde sağlık geliyor. Özellikle 1.5 yıldan beri devam eden koronavirüs nedeniyle bu alanda daha çok personele ihtiyaç duyulmasından dolayı ilgili durum işkur ilanlarına ve pozisyonlarına da yansımış durumda.

Tüm bunların yanı sıra dikkat çeken bir diğer sektör ise imalat oldu. Toptan da unutulmaması gereken bir diğer alan. İşkur hem erkeklere hem de kadınlara iş bulma fırsatını sunmuş olmasından dolayı son dönemin en başarılı kurumlarından birisi.

Açık Pozisyonlara Başvuru Hemen Yapılmalı

Haber kapsamında ilgili pozisyonlar üzerinden başvurular çok hızlı bir biçimde kabul edilecek. Bunun için öncelikle kurumun resmi sitesinden üyelik alma, bilgileri doldurmak ve son olarak kaydı yaptırmak gerekiyor. Sonrasında ise açık olan pozisyonlara göre hareket etmek şart.

Alım yapılacak sektörlerin içinde öne çıkanlar ise; ön muhasebeci, banka müşteri temsilcisi, bakım ve mekanik onarımcısı, lojistik eleman, makine mühendisi, konfeksiyon işçisi, gıda mühendisi, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, bilgisayar kurulum bakım elemanı, teknoloji teknikeri akla ilk gelen ve dikkat çeken sektörler oldu.

 

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: