Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Dudaktaki uçuk nasıl geçer; uçuk hem tıbbi yöntemler ile hem de geleneksel tedavi metotları ile üstesinden gelinebilecek bir sorundur. Bu uçukların virüs kaynaklı olduğunun belirtilmesi gerekir. Hijyen koşullarında yaşanan eksiklik sebebi ile ya da virüsün vücudunuzda enfeksiyon oluşturması sebebi ile meydana gelebilmektedir. Stres bakımından yoğun olan dönemlerde çok daha sık rastlandığı da fark edilmektedir. Kişilerin stresi hayatlarından elimine etmeleri ile beraber hem aft hem de uçuk gibi ağız sağlığı sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olacakları bildirilmelidir.

Uçuk Nasıl Geçer En Hızlı Çözüm?

Uçuk için uygulanan geleneksel tedavi yöntemlerinin başında ürkütme gelmektedir.

  • Uçuğun ortaya çıktığı anda daha fazla büyümeden ortadan kalkması için tahta kaşık ile ürkütmeniz gerekmektedir. Tahta kaşığın sap kısmını ocakta ısıtmalısınız.
  • Yarayı çok yakmayacak ama hafif sıcaklık verecek ısıdayken uçuğun üzerine basmalısınız. İlk anda ciddi acı verse dahi daha sonrasında günlerce sizi uçuğun acısı ile uğraşmaktan kurtaracaktır.

Bu aşamada kullandığınız tahta kaşığın kesinlikle hijyenik olması gerekmektedir.

Dudak Uçuğu Evde Nasıl Geçer?

Dudaktaki uçuk nasıl geçer; evde uçuk ile başa çıkmak için özellikle papatya çayı ile kompres de yapabilirsiniz. Papatya çayı ile kompres yaparken çayın hafif ılık olmasına özen göstermelisiniz. Anında geçirmese dahi en azından uçuktan kaynaklanan ağrının ortadan kaldırılması için bir fırsat sunacaktır. Kullandığınız papatyanın organik ve temiz içerikli olduğundan emin olmalısınız. Dilerseniz sallama papatya çayı ile de uygulayabilirsiniz.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: