Liposuction Nedir? Kimlere Uyulanır?

Kalça, basen, karın, bel ve diz gibi inatçı yağlanmaların oluştuğu bölgelerde liposuction yaygın olarak tercih ediliyor. İşlem esnasında yağlar birtakım yollarla akışkan hâle getirilir. Alanında uzman kişi ufak kesiler attıktan sonra kanüller aracılığıyla yağlar vakumlanır ve vücuttan uzaklaştırılır. Son zamanlarda kimlere yapıldığı en çok merak edilen sorular arasındadır.

Obezite olmasa bile bölgesel yağlarından kurtulamayan kişiler liposuction işlemine başvurur. Cerrahi yöntem olan bu işlemin temel amacı, fazla kiloların atılması ve güzel görünüme sahip olmaktır. Halk arasında yağ aldırma işlemi olarak biliniyor. Geçmişten günümüze en çok talep gören estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir operasyon olduğu için liposuction yaptırmadan önce mutlaka uzmanlara başvurulması gerekir. İlk olarak bu işlemin zayıflama yöntemi olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Amaç bölgesel zayıflamayı ve düzgün vücut hattına sahip olmayı sağlamaktır. Bölgesel yağlanmadan öte bir kilo probleminiz varsa önceliğiniz diyet ve spor programlarıyla sorunu çözmeye çalışmak olmalıdır.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Diyetle çözüme kavuşmayan yağlanmaların vücuttan atılması için liposuction fiyatları üzerine araştırma yapılabilir. Düzenli tedavi görülmesi gereken hastalığa sahip olmayan kişiler yağ aldırma operasyonuna başvurabilir. Hamile değilseniz ya da yeni doğum yapmadıysanız alanında uzman kişilerle görüşerek yağlarınızı aldırabilirsiniz.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyata uygun olmayan veya ameliyat yaptırmak istemeyen kişiler lazer lipoliz yöntemi hakkında araştırma yapabilir. Liposuction işleminde yağlar kanüllerle vücuttan atılır. Lazer liposuction fiyatları üzerine araştırma yaparsanız bu yöntemle yağların idrar yoluyla vücuttan atıldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

İnsanlar genelde kalça, basen, diz ve karın gibi inatçı yağların olduğu bölgelere liposuction yaptırmayı tercih ediyor. Kişinin kalp hastalığı, diyabeti ya da düzenli ilaç kullanması gereken bir hastalığı varsa öncelikle gerekli kontroller yapılmalıdır. Riskli durumlar düşünülerek gereken önlemler alınır.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Normal koşullarda liposuction için yaş bir engel değildir. Fakat ilerleyen yaşlarda deri esnekliği kaybedildiğinden yaşı fazla olan bireylere uygun görülmeyebilir. Önemli bilgiler göz önünde bulundurulursa iyileşme süreci de problemsiz bir şekilde atlatılacaktır. İyileşme sürecinin rahat atlatılması amacıyla tavsiye edilen korseler kullanılmalıdır.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İyileşme sürecinde korse hastanın durumuna bağlı olarak 4 ya da 8 hafta boyunca kullanılır. Ödem ve şişlikler oluşursa endişelenmeye gerek yoktur. Fakat zaman geçtikçe bu şişlikler kendiliğinden kaybolur. Liposuction işleminin üstünden bir hafta geçtikten sonra dikişler alınır.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Bazı kişiler liposuction sonuçlarının kalıcı olduğunu düşünür. Fakat yapılan araştırmalar sonucunda beslenmesine ve egzersizlerine dikkat etmeyen insanların yeniden kilo aldığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle operasyondan sonra sağlıklı beslenmeye ve düzenli spor yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda bölgesel verdiğiniz kiloları yeniden alırsınız.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bölgesel yağlanmaların oluştuğu her bölgede liposuction uygulaması yapılabilir. Kişi liposuction yaptırdıktan 3-4 hafta sonra spor egzersizlerine başlayabilir. Sorulan sorulardan bir başkası ise sarkma sorunlarında uygulamanın işe yarayıp yaramadığıdır. Sanılanın aksine uygulamayı yaptırdıktan sonra tekrar kilo almak mümkündür. Sonuçların etkisini göstermesi için yaşama şeklinizi ve alışkanlıklarınızı ona uygun şekillendirmeniz gerekiyor.

Liposuction Fiyatları

Sık kilo alıp veren kişilerin liposuction uygulamasından verimli sonuç alabilmesi mümkün değildir. Vücuttaki sarkmaların da işlem sonucunda giderilmesi yüksek bir ihtimal olmayacaktır. Doğum yaptıysanız karın duvarındaki sarkmaları bu işlemle gideremezsiniz. Selülitlerinden kurtulmayı amaçlayan kişilerin liposuction fiyatları araştırması yapmasının uygun bir seçenek olduğu söylenemez.

https://nisantasihastanesi.com.tr/liposuction-yag-aldirma/ bilgi için hemen tıklayın.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: