Basur Nasıl Geçer?

Basur Nasıl Geçer?

Basur nasıl geçer; basurun oluşması genetik faktörler ile oldukça ilişkilidir. Makat kısmının iç dokusunun deforme olması sebebi ile dış kısma doğru yayılım göstermesi olarak da tanımlanabilmektedir. Basurun tetiklenmesine neden olan birçok unsur vardır. Bunların başında acı tüketimi gelmektedir. Uzun süre tekraren acı tüketilmesi makat sağlığının sorun ile karşılaşmasına da neden olabilmektedir. Bu tür sorunlara neden olan bir diğer unsur da kırmızı et tüketimidir.

Basur İçin Evde Ne Yapabilirim?

Basur için evde uygulayabileceğiniz en temel içeriklerin başında patates gelmektedir.

  • Basur ile mücadele etmek isteyen kişilerin patatesi rendelemesinin sonrasında içine az miktarda buğday nişastası eklemesi gerekir.
  • Bu karışımı makat kısmına uygulamanız lazımdır. Bu şekilde nişastanın acıyı ve yangıyı minimum seviyeye indireceğini göreceksiniz.

Bu kürü uygularken oldukça dikkatli olmalı ve uygulamanın sonrasında bekleme süresinin dolmasının akabinde kesinlikle temizlemelisiniz. Aksi takdirde mikrop oluşumuna neden olabilir. Sadece kürü uygulama aşamasında değil basur rahatsızlığından muzdarip olan kişilerin kesinlikle hijyene dikkat etmeleri gerekir.

Basur Memesi Kendiliğinden Geçer Mi?

Basur nasıl geçer; basur makatın iç kısmının dış alana doğru yayılması olarak da tanımlanabilmektedir. Bu sorunu aşmak için kişilerin simit kullanımına özen göstermesi gerekir. Otururken özellikle basur simitlerinin kullanılması makat üzerinde fazladan baskı oluşmasının mönüne geçecektir. En azından tamamen tedavi etmese dahi büyük ölçüde ilerlemesini engellemesine fayda sağlayacaktır. Medikallerden bu ürünü kısa bir sürede uygun fiyatlara temin edebilirsinizi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Basur

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?