Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

Ağız kokusu nasıl geçer; ağız kokusu bir diş çürüğü ya da iltihaplanmasından kaynaklanıyorsa bunun doğal yollar ile çözümü mümkün olmayacaktır. Anlık olarak çözüm bulsanız dahi uzun vadede bir çözüm olmayacağının ayrıca bildirilmesi gerekir. Ağız kokusu ile mücadele ederken aynı zamanda diş sağlığınızı da gözden geçirmeniz gerekir. Ağız kokusu mide rahatsızlıklarının habercisi de olabilmektedir. Özellikle mide yanması şikayetine eşlik eden bir koku varsa daha da dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir Evde Çözüm?

Ağız kokusunu gidermek için karanfil sizin en büyük yardımcınız olacaktır. İsterseniz suyun içerisinde demleyerek gargara yapabilir isterseniz de dişlerinizin arasında ezere kokunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. Diş ağrılarının da dönemsel olarak ortadan kalkması için bir fırsat verecektir.

  • Ağız kokusunu gidermek için naneden de faydalanabilirsiniz.
  • Suyun içerisine 4 5 yaprak nane eklemelisiniz. Beş dakika demlemeli ve daha sonrasında ılıyınca gargara yapmalısınız.

Ağız kokusu ile mücadele ederken günlük ağız bakımınıza da özen göstermelisiniz. Bilhassa sabah ve akşam dişlerinizi fırçalamaya ve en az iki güne bir diş ipi ile temizlemeye de önem vermenizi gerekmektedir.

Ağız Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Ağız kokusu nasıl geçer; ağız kokusunun giderilmesi için diş ipi kullanımına özen gösterilmelidir. Fırçalamanın dişlerdeki kalıntılar ile tam olarak başa çıkamadığını belirtmek gerekmektedir. Bu nedenle diş etlerine zarar vermeden diş ipi ile kalıntıları temizlemeli ve daha sonrasında da gargara yaparak sorunu tamamen ortadan kaldırmalısınız.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: