Basur Kanamasında Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Basur Kanamasında Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Hepimizin başına gelebilecek bir hastalıktır basur . Basur tedavisi için birçok bitkisel yöntemi sizlerle paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz . Basur kanaması gerçekten de bu hastalığın ilerlediğini gösterir . Kanaması olan hastalar korku içinde kendilerini acillere atarlar ama bunda büyütecek hiçbir şey yok . Ağrılarınız sancılarınız dinmiyor biliyorum ama unutmayın ki her hatanın bir bedeli oluyor . Düzgün beslenmedin , spor yapmadın ve en önemlisi yaşam düzenin olmadı sonrada hasta olmayacağını mı sanıyordun ? Cevabın evet ise yanılıyorsun..

Bu yazıda basur kanaması nasıl durdurulur biraz bunun üstünde duracağım çünkü basur yani hemoroid kanaması gerçekten acı verir . Tuvalete çıktıktan sonra , özellikle dışkılıma sırasında da sancı, acı ve yanma hissi kaçınılmazdır .  Bunun için her tuvalet sonrası yarım saat oturma banyosu yapmanız yapmanız gerekir . Basur kanaması nasıl durdurulur diye merak ediyorsun biliyorum ama bunu durdurmanın bir yolu yok . Kabız olduğunuz sürece , anüs her gün daha fazla zarar görecektir . Bu yüzden sitemizde anlatılan basur tedavisi yöntemlerini dikkate alın çünkü bunlar basur kanamasını geçirmiş kişilerin deneyimleridir . Kabız olmamak için yapmanız gereken şeylerden biri , lifli gıdalar yemeniz,bol bol sıvı tüketmeniz ve sonrasında da günde en az 1 kere en çok 3 kere tuvalete çıkmanızdır  .Kabızlıktan kurtulup ishal olunda demiyoruz tabiki . Çünkü kanama devam ettiği sürece kansızlıktan dolayı ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz . Bu yüzden basur kanaması nasıl durdurulur sorunuz için sitemizde ki yazıları okuyun .

Gelelim şimdi basur kanaması için size vereceğim bitkisel bir yönteme , kuru üzüm tedavisi. Evet bu benim büyükannemin bitkisel bir tedavi yöntemidir ve gerçekten işe yarıyor . Sıcak bur suyu , su torbasına koyup üstüne ise kuru üzümleri koyun . Ve ağrıyan yere bastırıp uygulayın . Faydasını gerçekten hissedeceksiniz . Basur kanaması nasıl durdurulur diye merak ediyordun değil mi ? Bunun cevabını az önce verdim , şimdi anlattığım şey ise basur tedavisi yöntemlerinden biriydi.  Basur kanaması yazımızın sonuna geldik görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Hemoroit ( Basur ) Ameliyatı Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde basur ameliyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?