Basurdan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Basurdan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Hepimizin korktuğu hastalıklardan biri hemoroid yani basur!. Bu yazımızı kısa tutarak size bazı yararlı bilgiler vereceğim . Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey tuvalette uzun kalmayın ve ıkınmayın . Bunu yaptığınız her gün , hastalığınız daha çok ilerleyecektir . Sonucunda ise daha çok yanma ve sancı gerçekleşecektir .Ben yanmalar ve sancılardan ambulans çağırdığımı hatırlıyorum abi , o yüzden kesinlikle bu basur tedavisi uygulayın ve basurdan kurtulun .

Başlangıç seviyesinde iseniz , hergün duş alarak ve oturma banyosu yaparak ömrünüzün sonuna kadar basurdan kurtulabilirsiniz . Tabi düzenli beslendikçe . Bir leğenin içine sıcak su koyarak anal bölgenin sıcak su ile temasına oturma banyosu adını veririz ve basur tedavisinde en büyük rol oynayan bir tedavi yöntemidir . Sıcak suya tam oturmadan , masaj yaparak tedaviyi her tuvalet sonrasında uygulayın . Eğer leğene oturmak zor geliyorsa , fiskiye ile makata tutun . Sncak ılık veya soğuk su değil kesinlikle sıcak su olması gerekiyor.Eğer bir kanama ile karşılaştı iseniz basur tedavisi daha uzun sürecektir çünkü basurunuz patlamıştır . Bunun için kabız olmamaya çalışın ve krem tedavisine başlayın . Aslında gerekli görülmediği taktirde krem tedavisine de pek gerek duymuyorum . Temiz olun , en azından her tuvalet sonrası oturma banyosu yapın.

Kabızlık gerçekten çok önemli bir rol oynar basurdan kurtulmak için . Basur tedavisi süresince kabız olmanızı istemiyorum , bunun için doktor tavsiyesi ile şuruplar kullanabilir veya daha çok sıvı tüketebilirsiniz . Size birkaç bilgi ve yöntem söyledim . Bu yöntemler oturmalarda veya ayakta dururken bile karşılaştığımız sancı ve ağrılarda yarar sağlar . Eğer öğrettiklerim işe yaramıyorsa doktora görünmenizi tavsiye ediyorum çünkü basur tedavisi süresince basurdan kurtulamadık . Basur deyip geçmeyin , makat kanserine kadar ilerleyebilirsiniz . Geçmiş olsun.

Bir önceki yazımız olan Basur Kanamasında Yapılması Gerekenler Nelerdir ? başlıklı makalemizde basur kanamasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?