Testosteron Doğal Yollardan Nasıl Arttırılır?

Testosteron Doğal Yollardan Nasıl Arttırılır?

Testesteron seviyesi erkekler için günlük yaşamda ve beden sağlığından çok etkili olan bir hormon seviyesidir. Genellikle cinsel gücün daha çok arttırıldığı düşünülse de erkeklerin bedensel ve ruhsal gelişimi için testesteron seviyesinin yüksek olması gerekmektedir. Kolesterol kontrolünü sağlayabilmek, metabolizma hızını arttırmak, prostat gibi ciddi rahatsızlıklara sebep olabilecek hastalıkları önlemek için bu hormonların yüksek olması önemlidir. Bir erkeğin düzenli ve sağlıklı bir hayatta testesteron seviyesinin yüksek olması pek çok açıdan onu etkileyen temel unsurların başında gelmektedir.

Testesteron seviyesi yaş ilerledikle normal sınırların altın iner. Bu nedenle de çeşitli takviyeler ile bu sınıra ulaşmak ve yüksek tutmak gerekmektedir. Dışarıdan aldığınız besinler, takviye ürünler ya da bitkisel kökenli ilaç ve benzeri uygulamalar hormon seviyenizi yükseltmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden sadece birkaçıdır. Ancak bir erkeğin testeteron seviyesini yükseltmesi öncelikle yaşam kalitesine ve yemek düzenine bağlıdır.

Eğer ilaç ya da besin takviyeleri kullanmak istemezseniz testesteron seviyesini arttırmak için kullanabileceğiniz doğal ve basit yöntemler bulunmaktadır. Daha önce de dediğimiz gibi düzenli bir hayat hormonlarınızı kontrol etmenizdeki en önemli yardımcınız olacaktır. Bunun dışında yapacağınız ufak değişiklikler ya da belirleyeceğiniz standartlar hormon seviyenizi üst düzeyde tutmanıza yardımcı olacaktır.

Testesteron seviyesini doğal yollardan arttırmak için spor yapabilirsiniz. Günlük belirli aralıklarla spor yapmanız beden sağlığınız için önemli olduğu kadar hormonlarınızın düzenli çalışması ve çoğalması için de etkili bir yöntemdir. Tempolu yürüyüşlerinize ağırlık çalışmaları ekleyebilir ya da belirli aralıklar spor salonlarına gidebilirsiniz.
Sigara, alkol gibi kötü alışkanlık hormonların yok olmasına neden olan etkenlerdir. Bu nedenle bu gibi alışkanlıklarınız varsa bırakmanızda fayda var. Ayrıcı kullanmasanız da bulunduğunuz ortamlarda bu maddeler kullanılıyorsa siz de etkilenirsiniz.

Yemek düzeninize dikkat ederek metabolizma ve hormon seviyenizi yüksek tutabilirsiniz. Pek çok diyetisyenin önerdiği günlük beş ya da altı öğün azar azar yemek metabolizmanızı canlı tutar ve hormonlarınızı kontrol etmenize yardımcı olur.
Üzerinde durulması gereken bir nokta ise östrojen seviyesidir. Testesteron artışı ile azalacak olan bu hormonlar aynı şekilde testesteron azalması ile artacaktır. Kadınlık hormonu olarak bilinen östrojen hormonları çoğaldığında sizin için tehlikeli olacak demektir. Yani östrojeni azaltmanız size fayda sağlar. Bunu da düzenli uyku, yemek düzeni ve kilo kontrolü ile azaltabilirsiniz.

Böyle bir çalışma için profesyonel yardım almanız sizi doğru sonuçlara daha hızlı ulaştırır. Bu nedenle bir spor salonuna kayıt yaptırarak gideceğiniz ve çalışacağınız saatleri, ne kadar süre çalışmanız gerektiğini belirlemenizde fayda var. Ayrıca kendiniz için bir spor salonu belirlerken kış aylarında da gidebileceğinizi düşünerek size en yakın tercih etmeniz sporu bırakmamanız için daha iyi olacaktır.

Kullanacağınız takviye besinleri araştırmanı gerekecektir. Sadece spor yaparak kas dokusunu canlı tutamazsınız. Siz spor yaparken bir yandan yağ dokusunu bir yandan da kas dokusunu parçalamış olursunuz. Bunun içinde kas dokusunu yenilecek besin takviyeleri kullanmanız gerekecektir. Kullanacağınız besin takviyeleri daha çabuk yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olurken, daha hızlı yağ yakmanıza ve vücudunuza daha kolay şekil vermenize yardımcı olacaktır.

Kendi yemek düzeninizi oluşturun. Hayat düzeninize göre bir beslenme planı çıkarın ve ona kesinlikle uyun. Bunun için bir beslenme uzmanından da yardım alabilirsiniz.
Üçgen vücut olmak için çalışmalarınıza başlamadan önce nasıl bir program izlemeniz gerektiğini not edin. Unuttuğunuz ya da hatırlamak istedikleriniz için notlar size yardım edecektir. Ayrıca kilonuzu, ölçülerinizi de hedeflediğiniz ölçüleri de bu notlara ekleyebilirsiniz.
Bu adımları izlediğiniz zaman siz de üçgen vücut olabilirsiniz. Koyduğunuz kurallara uyduğunuz takdirde siz de üçgen bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?