Adet Söktürücü Bitkilerin Zararları Nelerdir?

Adet Söktürücü Bitkilerin Zararları Nelerdir?

Çeşitli sebeplerden dolayı adet olamama durumunda adet söktürücü bitkiler kullanan kadınların akıllarında yer alan adet söktürücü bitkiler sakıncalı mı, adet söktürücü bitkisel ilaçların zararları nelerdir ve doğal bitkilerle adet söktürücü tedavisi sorularının yanıtları SorularlaSaglik.com’da yer alıyor.

 

Uzun süredir adet olamayan kadınların başvurdukları yöntemler arasında şifalı bitkiler, bitkisel gıda takviyeleri da kullanılmaktadır. Adet söktürücü bitkilerin sakıncalı olduğunu açıklayan uzmanlar, bu bitkilerin ve gıda takviyelerinin hormon içerdiğinin altını çizmekte. hormon barındıran gıda takviyeleri, bitkisel ilaçlar ve bitki çayları faydadan çok zarara yol açmaktadır.

Adet söktürücü bitkilerin, gıda takviyelerinin içinde çeşit çeşit hormon bulunmaktadır. Bu hormonlar ise çeşitli organlar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Kullanılan bitkinin içinde yer alan hormon türü, miktarı kesin olarak belli değildir, bu nedenle bilinçsiz şekilde kullanıldığı için çok sakıncalıdır.

Vücuda alınan adet söktürücü bitkiler yalnızca rahim üzerinde etki göstermez. Aşırı miktarda ve uzun süre alınması diğer organları da etkiler. üstelik kimi organlar üzerinde proliferatif etkiye sebep olduğundan kanser riskini bile yükseltmektedir. Uzmanlara göre adet söktürücü bitkilerden uzak durulmalı, doktor önerisi ile tedavi olunmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?