Sağlıklı dişlere nasil sahip olabiliriz ?

Sağlıklı dişlere sahip olabilmek için yaz bakımı şart
Sıcaklığın artması , okulların da kapanması yaz sezonu başladı. Tatile daha sağlıklı mutlu bir halde gitmek isteyenler ise üstlerine başlarına daha dikkat etmeye başladı. Peki ya ağız ve diş sağlığımız ilgili bakıma önem veriyor muyuz? Kış aylarında yediklerimizle beraber pek dikkat dikkat etmediğimiz ağız ve diş sağlığımız ilgili bakıma önem vermenin zamanı geldi de geçiyor.

İşte hekimimizin size tavsiyeleri;
1-Ağız ve diş ile ilgili Bakımınızı hiçbir zaman göz ardı etmeyin; düzeli olarak dişleri fırçalamalı, ve diş ipi kullanmaya özen göstermeliyiz.
2- Tatile çıkmadan önce diş hekiminize kontrole gidin.Kendini hissettrimeyen çürükleriniz olabilir.önceden hissettirmez. Herhangi bir problem varsa hemen halledin.
3- Yemek yedikten sonra mutlaka su için.Su ağızındaki asidik ortamı nötrler.Bunun Yanında Süt de içebilirsiniz.
4-Diş taşlarından kurtulmak artık çok kolay.Diş hekiminize gidip yarım saatte diş taşlarına elveda diyebilirsiniz.Ayrıca diş taşı hem ağızda kötü koku yaratır hem de görüntü açısından kötü bir görünüm oluşturur.
5- Sert ve yapışkanlı tatlılar ağzımızın içinde temizlenmesi kolay olmayan bakterilere daha kötüsü diş kırıkları oluşturulabilmektedirler.Böyle tatlılar yediğiniz zaman diş sağlığınıza gerektiğinden daha fazla önem verin.
6-Dumansız hava sahası diş sağlığımızı olumlu etkiliyor. Sigarayı şimdi bırakın sağlıklı bir ağıza sahip olmaya bi adım daha yakın olun .
7-Asitli içecekleri içerken mutlaka pipet kullanın.Hatta asitli içeceklerden uzak durmanız sizin sağlığınıza yararlı olucaktır.
8- Diş sağlığı çok Önemli;Sıcak havalarda içilen soğuk içecekler dişlerimizde bir sızlama yapıyorsa tehlike yakın demektir.Bu yüzden mutlaka bir hekime başvurun.
9- Tatilinizi Beyaz Dişlerle etrafa gülümseyerek geçirmek istiyorsanız son zamanlarda çok terch edilen diş beyazlatma ile igili yöntemler çok kısa sürede kliniklerde yapılmaktadır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: