Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç köklerinin artık aktif olmadığı, saçsızlık durumlarının meydana geldiği alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi ile eklenmesi yöntemi saç ekimi olarak isimlendirilir. Saç ekimi işleminde saçların döküldükleri bölgeye, hastaların kendi sağlıklı saçlarının eklenmesi sağlanır. Bu işlemler kişilere özel olarak planlanır.

Saç ekimi işleminde hastaların ense bölgesinde yer alan dökülmeye dirençli olan saç kökleri toplanır. Bu kökler seyrelme veya açılma olan yerlere ekilir. Bu şekilde baş bölgesinde ekim yapıldığı belli olmayacak şekilde doğal bir görünüm elde edilir. Saç ekim işlemi küçük cerrahi bir operasyon olarak isimlendirilebilir. Bu sebeple işlemin uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir. Saç ekimi fiyatları değişiklik gösterir.

Saç ekimi fiyatları yöntemlere göre değişiklik gösterir. Saç ekimi işlemi saç dökülmesi ile alakalı sorun yaşayan ya da saç kaybı sebebiyle seyrelme, kellik gibi sorunlar yaşayan kişilere uygulanır. Saç ekimi kalıcı bir yöntem olduğundan pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uygulama çoğunlukla ense bölgesinden alınan saç köklerinin saçsız bölgelere ekilmesi ile sağlanır. Ense bölgesinden alınan saç kökleri greft olarak isimlendirilir. Çok sık karşılaşılmasa da bazen kişilerin ense veya şakak kısımlarında sağlıklı saç bulunmayabilir.

Bu gibi durumlarda kişilerin kol ya da göğüs bölgesinden saç kökü alınabilir. Saç kaybının miktarına göre işlem birkaç saat sürebilir. Saçsız alan oldukça fazla ise o zaman uygulamanın birkaç seansta yapılması gerekebilir. Saç ekimi fiyatları tercih edilen yere göre de değişiklik gösterir.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

DHI saç ekimi yönteminin kimle için uygun olup olmadığının anlaşılması adına hastalara ön inceleme yapılmalıdır. Bu ekimde doğrudan saç köklerinin nakil işlemi gerçekleştirilir. Bu nedenle uygulamayı gerçekleştirecek doktorların alanında uzman olması son derece önemlidir. DHI saç ekimi fiyatları uzmanlara göre farklılık gösterir.

DHI Saç Ekimi Temel Aşamaları

DHI yönteminde öncelikle greftlerin toplanması işlemi gerçekleştirilir. Donör alandan saç köklerinin toplanması ile alakalı olarak çalışmalar yapılır. DHI yönteminde greftler özel bir medikal alet ile toplandığından öncesinde kanal açma işlemlerine gerek kalmadan direkt olarak ekim işleminin gerçekleştirileceği alana transfer işlemleri gerçekleştirilir. DHI kalemi isimli cihaz sayesinde çok kısa sürede kanal açma işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında bu kanallara greft yerleştirme sağlanır. Kanal açma ve kök yerleştirme işlemleri tek seferde gerçekleştirilir. Dhi saç ekimi fiyatları işlem yapılacak alanlara göre farklılık gösterebilir.

İşlem sırasında donör bölgeden alınan greftler minimum süre bekletilir. Bekleme süresinin uzaması saç kökünün zarar görme olasılığının artmasına neden olacağından bu bir avantajdır. Bu yöntem sayesinde çok daha sık bir şekilde ekim yapılabilir. Bu şekilde yoğun ve doğal bir görünüm elde etmek mümkün olur. DHI yönteminde saç köklerine kolay bir şekilde yön verilebilir. DHI saç ekimi fiyatları tercih edilen yere göre de değişir.

Safir Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi öncesinde kişilerin tüm olasılıklara karşı fikir sahibi olması önemli bir konudur. Saç ekimi prosedürünün kişilere iletilmesi gerekir. Saç ekiminden önce bir uzmanla görüşmek gerekir. Bu işlemde sonuç almayı etkileyen pek çok farklı faktör bulunur. Donör alan yoğunluğu, greft kalitesi, dökülme durumu, yaş, beslenme, alkol ve sigara alışkanlıkları alınacak sonucu doğrudan etkiler. Safir saç ekimi fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak da önemlidir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlemden sonra tedavi bölgelerinde hafif bir şişlik durumu söz konusu olabilir. Birkaç gün ağrı olması da normaldir. Safir saç ekim yönteminden en iyi sonucun alınabilmesi için nasıl bakım yapılacağını öğrenmek de önemlidir. Safir saç ekimi fiyatları işlem yapılan bölgenin büyüklüğüne göre de değişir.

Saç Ekimi Fiyatları

Safir saç ekimi fiyatları etkileyen pek çok etmen bulunur. Bu etmenler göz önünde bulundurularak fiyatlar belirlenir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: