DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi ingilizce kısaltmaların Türkçe karşılığı olan doğrudan saç ekimi anlamlarına gelir. En gelişmiş tekniklerden olup implanter pen kullanılarak uygulanır.  Kesi açılmadan yapıldığı için son derece konforlu bir yöntemdir. Ayrıca dhi saç ekimi fiyatları da işleme göre farklılık taşır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekimi kadın erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Yalnız öncesinde sağlık muayenesinden geçerek engel bir durum olup olmadığına baktırılmalıdır. Bazı hastalık hallerinde bu işlem uygulanmaz. Bunun yanında; dhi saç ekimi fiyatları ile ilgili hastane yetkili ve doktorlarıyla görüşerek operasyonu yaptırmak mümkündür.

DHI Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

DHI tekniği sıklıkla choi ve kalem yöntemlerini kullanıyor. Doktorun incelemeleri sonucunda en uygun olan yöntem belirlenir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Kişilerin saç yapısı, saç ekiminde kullanılan yöntem ve seans sayıları fiyatlarda belirleyicidir. Çoğunlukla uygulama yapılan hastaneye ve işlemi yapan hekime bağlı olarak dhi saç ekimi fiyatları değişiklik gösterir.

Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde saç ekimi fiyatları son derece makul ve herkese uygun tutarlardadır. Saç dökülmesine karşı kalıcı bir çözüm yöntemi olan saç ekimi birçok kişi için hala korkulu bir süreç olarak görülmekte ve ağrılı olmasından dolayı endişe etmekte.  Ancak gelişen teknolojiyle birlikte böyle bir durum neredeyse ortadan kalktı. Lokal anestezi uygulanarak yapıldığı için ağrı ve sızı hissi oluşturmaz.

Kısa süre içinde de iyileşme görülür. Bu kapsamda; saç ekimi fiyatları ve teknikleri ile ilgili olarak doktorunuzla görüştükten sonra işlemi yaptırabilirsiniz.

Saç ekimi, donör bölgeden alınan saç köklerinin saçsız alanlara tek tek ekilmesi işlemine verilen addır. Lokal anestezi yoluyla uygulanır. Gelişen teknolojiyle birlikte son derece kolaylaşan bir teknik olup herkese uygulanabilir.

 Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi için öncelikle hasta muayenesi yapılarak izlenecek yol belirlenir. Ardından hasta lokal anestezi altında donör bölgelerden saç kökleri itinayla alınır. Ardından saçsız bölgelere açılan minik kanallarla ve dokuya zarar vermeden saç kökleri tek tek ekilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimi sağlık sorunu olmadığı sürece kadın ve erkek herkese uygundur. Öncesinde yapılacak analiz ve muayene sonucunda saç ekimi yaptırmanız mümkün.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekiminde kullanılan bir kaç farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan FUT günümüzde pek tercih edilmeyen eski bir yöntemdir. Ancak gelişen teknolojiyle FUE ve DHI saç ekim teknikleri sıklıkla kullanılıyor.

Saç Ekimi Fiyatları

Genel olarak saç ekimi fiyatları kişiye özel belirlenir. Çünkü kişilerin saç yapıları farklı olduğu için seansları da değişecektir. Hastane ve doktor da fiyatlarda belirleyici olabiliyor. Ayrıca, kullanılan yöntem de fiyata doğrudan yansımaktadır.

Safir Saç Ekimi Nedir ve Neden uygulanır?

Safir bıçakları denilen çok ince uçlu özel cihazlarla yapılan ve en son teknoloji ile uygulanan saç ekimine safir saç ekim deniliyor. Bu yöntemin kullanılma sebeplerinden en önemlisi çok özenli ve hassas kesiklerin olmasıdır. Ekim sırasında saçları tam korur. Hızlı iyileşme süreci görülür. Saçlar tamamıyla doğal ve gür bir görünümle oluşur. Ayrıca safir saç ekimi fiyatları konusunda da son derece cazip ve uygundur.

Safir Saç Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Foliküler ünite ekstraksiyonu, safir mikro bıçak insizyonları, DHI ekim sistemi ve DHI saç ekim sonrası safir saç ekimi temel aşamalarını oluşturur. Bunun dışında safir saç ekimi fiyatları işleme bağlı olarak değişiklik taşır.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir saç ekimi sonrasında ilk iki gün kesinlikle yıkama yapılmamalıdır. İlk bir hafta kritik bir süreçtir.  Sonrasında tamamıyla risksiz bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. Ameliyatı takip eden ilk bir hafta içinde ameliyatlı bölgeyi her türlü darbe ve tahrişlerden korumanız gerekiyor. Bu önemli bir konudur.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Son teknoloji kullanılarak uygulanmakta olan safir saç ekimi fiyatları sağladığı konfor açısından sıklıkla tercih ediliyor. Çoğu zaman hastaneden hastaneye farklılıklar meydana gelse de aşağı yukarı benzer fiyatlar görmek mümkün.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: