Saç Ekim Teknikleri – Retouch Body Clinic

Saç Ekim Teknikleri – Retouch Body Clinic

Saç Ekim Teknikleri – Retouch Body Clinic

Sa
ç ekim fiyatları son yılllarda en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Saç ekim teknikleirnin çok çeşitli olması ve uygulanan tedavi yöntemlerinin de farklı olması saç ekim fiyatları konusunda farklılıkların ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor.

Saç ekim işlemlerini kellik sorunu olan veya çok sayıda saç dökülmeis yaşayan kişiler sıklıkla tercih ediyorlar. Öyle ki kişinin kendi kıl kökündne yapılan bu işlem, birçok insanın kurtarıcısı oluyor.

Saç Ekimi Nedir?

Kişilerin saçları farklı sebeplere bağlı olarak dökülebilir. Saç dökülme sorunlarına aranan çözümler, kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı tedavi yöntemleri gerektirir. Saç döküşlmelerine çözüm olarak üretilen saç ekimi işlemleri, ense üstünde veya vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan saç köklerinin, kafa bölümünde açıklık ya da seyreklik oluşan bölüme nakledilmesi işlemidir.

Bu anlamda kafa bölgelerinde genellikle tepe ve alınlarda saç dökülmeleri yaşanır. Saç ekimi operasyonu ağrılı değildir ve ortalama 4-5 saat süren bir tedavidir. Fakat saçı açıklık kısmına göre tedavi süresi uzayabilir veya kısalabilir. Saç ekimi işlemlerinde en önemli faktör ekilen saç kökleirnin kafa derisi ile uyum içerisinde olmasıdır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi yöntemlerinde son yıllarda en çok tercih edilen safir saç ekimi operasyonları olmuştur. Saç ekim teknikleri değişiklik göstermiş olsa da uygulanan tüm tedavilerin ortak özellikleri doğal kıl köklerinin nakledilmesidir. Saç ekimi operasyonlarında genellikle ense kökleir tercih edilmiş olsa da nadiren de vücudun göğüs kısmından alan kıllar da kullanılabilir. Uygulanan tekniğe uygun özel aletler ile alınan kıllar tek tek yerleştirilerek saç ekim operasyonu tamamlanmış olur.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekim tedavisi yaptırmak isteyen kişilerde belirli bir orana ulaşmış kellik ve aktif saç dökülmelerinin azalmış olması gereklidir. Bu hususta cilt problemi olmayan herkes için saç ekim operasyonları uyum gösterir.

Safir Ekimi Temel Aşamaları

Yeryüzünde bulunan oldukça sağlam ve keskin bir yapıya sahip olan safir elementi, saç kanallarının açılmasında özel işlenmiş safir bıçakları ile en etkili yöntemler arasında yer alır. Safir saç ekimi FUE yöntemi ile hemen hemen aynı işlemler uygulanarak gerçekleştirilir. Safir saç ekimi operasyonlarında ense köklerinden alınan greftler, belirli bir süre soğuk ortamda muhafaza edilirler. Kılların muhafaza edilmesi aşamasında özel safir bıçaklar ile kanallar açlır ve bu kıllar tek tek kanallara yerleştirilir.

Safir Ekimi Öncesi

Safir saç ekimi öncesinde hastaya mutlaka kan testi yapılır. Hastada herhangi bir problem çıkmadığı sürece saç ekim operasyonunun yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Safir saç ekimini yaptırmadan önce mutlaka bilgi alınmalı ve cilt uyumluluğu da kontrol edilmelidir.

Safir Ekimi Sonrası

Klasik saç ekimlerinde olduğu gibi safir saç ekimi sonrasında da hasta mutlaka kendini dinlenmeye almalıdır. Oldukça kısa süren bu dinlenme sonrasında hasta, günlük hayatına ve yaşamsal aktivitelerine devam edebilir. Ayrıca ekim yapıldıktan sonra ilk 2 gün saçların yıkanmaması önerilir. Saç ekimi fiyatları oldukça yüksek olduğundan, yapılan işlemlere gösterilen hassasiyet ve özen büyük önem taşır.

DHI Saç Ekimi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Saç ekimi teknikleri arasında yer alan ve oldukça da popüler bir yötem olan DHI saç ekimi, doğrudan yapılan saç ekimi anlamına gelir. DHI saç ekimi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafındna ve choi adı verilen özel bir kalem yardımı ile gerçekleştirilir. Kişinin kendisinden alınan doğal kökler, choi kalemi ile açılan kanallara tek tek yerleştirilirler. Diğer saç ekim tekniklerine göre DHI saç ekimi operasyonu daha kalıcı bir özellik taşır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekim tekniklerinde en etkili yöntem olarak bilinen dhi saç ekimi birçok kişi tarafından ilgi odağı olunmuş olsa da kilere uygulanacağı konusunda kişiler derin araştırmalar içeriisne girerler. DHI saç ekimi operasyonu klasik saç ekim şartlarına uyum gösteren ve cilt yapısı nedeni ile kullanılan özel araçlara alerjisi olmayan herkes için uygundur. Genç yaşta kellik problemi yaşayan kişiler, DHI saç ekiminin kalıcı olması sebebi ile sıklıkla tercih ederler. Saç ekimi fiyatları konusunda da diğer saç ekimelrine oran ile daha yüksek rakamlara sahip bir tedavi yöntemidir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim teknikleri birçok insan tarafındna araştırılmış olsa da saç ekim fiyatları da büyük önem taşıyan unsurlar arasında yer alır. Saç ekim teknikleri içerisinde en verimli olan DHI saç ekimi, fiyat bakımından da oldukça yüksek rakamlara sahiptir. Fakat tedavinin kalıcı olması nednei ile bu rakamlar hastalar tarafından çok dikkate alınmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?