DHi saç ekimi nedir? – HairHealthIstanbul

DHi saç ekimi nedir? – HairHealthIstanbul

 DHi saç ekimi nedir? – HairHealthIstanbul

DHi (Direct HairImplantation) donör bölgeden FUE motoru sayesinde saç kökleri toplanır. DHİ tekniği için imal edilmiş özel çaplarda medikal iğneler ile ekim yapılacak alana kanal açma gereksinimi duymadan saç derisi altına yerleştirilmesidir. DHİ ile saç ekimi denince akla ilk gelen FUE yöntemidir, ancak 2 yöntem arasında kayda değer birkaç farklılık vardır.

 

DHi Yöntemin Klasik FUE’den Farklıkları Nelerdir?

DHi saç ekimi yönteminin en önemli farklarından biri saçların tıraş edilmeden ekim yapılabilmesine olanak sağlamasıdır. Ön saç açıklıklarında tepe bölgesindeki saçların kesilmesine gerek duyulmaz.

– Saç kökleri donör bölgeden alındıktan organ naklinde kullanılan özel solüsyonlarda sınıflara ayrılır. Sonra tek tek ayrılan saç kökleri deri altına bırakılır. İyileşme süresi hızlı bir tekniktir. Doğal bir görüntü için ideal bir tekniktir.

– Saçların tamamen dökülmediği alanlarda, saç arasına daha kolay ekim yapabilmesi söz konusudur.

– Özellikle dar alanlarda yapılan saç ekimlerinde daha yoğun saç ekimi yapılabilir.

 

DHi Yöntemin Dezavantajları Nelerdir?

– Operasyon, klasik FUE ile kıyaslandığında daha uzun sürmektedir. Örneğin 4.000 greftlik bir FUE operasyonu ortalama 6 saatte bitirilebilirken, bu sayıda bir DHi saç ekimi fiyatlarıgünde 6 saat ayrılarak 2 günde ancak tamamlanabilir.

– Yöntem çok hassas bir işlem olduğu için aşırı dikkat gerektirir. Bu da yöntemin maliyetini yükseltir.

– Kanalların açılması klasik FUE’den farklı olduğu için, yeterince deneyim sahibi bir saç ekim merkezi uzmanı tarafından uygulanması önemlidir.

– DHi yönteminde her kök alındıktan sonra fazla bekletilmeden ekilmektedir. Dolayısıyla bu köklerin ekilecek alana daha önceden ekilen kökler ile eşit açı ve yönde yerleştirilmesi tecrübe gerektiren bir durumdur.

 

SadaceDHi yöntemiyle mi tıraşsız ekim yapılır?

Hayır, bütün yöntemlerle tıraşsız bir saç ekimi yapılabilir. Gerek FUE yöntemi, gerek se DHİ yöntemiyle hastaya tıraşsız bir ekim gerçekleştirilebilir.

FUE ve DHI yöntemlerinde tıraşsız saç ekimi sadece ekilecek alanın tıraşlanmamasıdır. Bu yöntemlerde alım yapılacak alan belirlenerek yine tıraş edilir. Bunu biraz daha genişletmek gerekirse, bir kişinin saçları uzun ise (örneğin bayanlar) alınacak alan olan kafanın arka tarafında iki kulan arasında kalan kısımda ense kökünden saçlar salındığında belli olmayacak tarzda ufak pencereler açılarak kökler bu alandan alınır.

 

DHİ saç ekimi hakkında detaylı bilgi için:

https://www.hairhealthistanbul.com/tr/dhi-sac-ekimi/

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?