Karın Germe Estetik Yöntemleri – Dr. Ekrem Keskin

Karın Germe Estetik Yöntemleri – Dr. Ekrem Keskin

Karın Germe Estetik Yöntemleri – Dr. Ekrem Keskin

İnsanların bazı bölgeleri yağlanmaya karşı duyarlı olmakla birlikte karın bölgesinde ortaya çıkan yağlanma sorunlarının giderilmesi aşamasında karın germe işlemlerine ihtiyaç duyulur. Bazen yaşlılık bazen de doğum yapmak gibi nedenlerden dolayı insanların estetik olarak bu tür tedavilere ihtiyaç duyması durumu karşımıza çıkar.

Aynı zamanda bu tür ihtiyaçların temini aşamasında sağlık merkezlerinde uygulanan yöntemler ile karın germe estetik amaçlara hitap eder. Estetik olarak daha sıkı bir vücut formu elde etmek isteyen hastaların tercih ettikleri bu yöntem günümüzde birçok klinik ve sağlık merkezinde ön plana çıkar.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Söz konusu karın germe ameliyatı aşamasında kişinin karın bölgesi açılarak fazla yağların ya da deri kalıntılarının alınması temin edilir. Aynı zamanda bu tür ameliyatlar sayesinde insanların yağ aldırma işlemleri de sağlanmış olur. Açılan karın kısmında kasların ve bağlayıcı unsurların daha sıkı bir şekilde bağlanması ile birlikte insanların karınlarının daha düz bir hale gelmesi mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu tür işlemler genel anestezi ile uygulanır. Özellikle son yıllarda uygulanan yöntem ile birlikte kişinin karın bölgesinde dikine bir kesi açılarak deri altına girilir. Burada bulunan kasların kesilerek daha gergin hale getirilmesi temin edilir. Aynı zamanda karın germeişlemlerinin uygulanması aşamasında hastaların liposuction ile yağlarının alınması ihtiyacı da bulunur.

Karın bölgesinde bulunan ve egzersizler ile gitmeyen yağların ortadan kaldırılması aşamasında dikkat çeken bu tür çözümler sayesinde siz de kolay bir şekilde vücudunuza şekil verebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Özellikle doğum sonrasında karın bölgesinde meydana gelen şişmelerin ortadan kaldırılması mümkün olmayan hastalarda bu tür germe işlemlerine ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda hastalık dışında yaşlılık nedeni ile de bu kısımda sarkmaların meydana gelmesi ile birlikte tedavinin sağlanması bir gereklilik olarak karşımıza çıkar.  Son yıllarda aynı zamanda daha estetik bir karın görünümü arzu eden hastalara bu yöntemlerin kullanılması söz konusudur.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

İnsanların karın germe ameliyatıöncesinde ağır egzersizleri ve kendilerini yoracak aktiviteleri terk etmesi gerekir. Aynı zamanda sigara ya da alkol kullanımı insanların iyileşme sürelerini geciktirdiği için de yine karın germe işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında insanların bu tür zararlı alışkanlıkları terk etmesi gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

Ameliyat işlemlerinin sonrasında hastaların bazı detaylara dikkat etmesi önemlidir. Günümüzde bu tür karın tedavi işlemlerinin uygulanması aşamasında hastaların ağır egzersizlerden uzak durması gereklidir. Aynı zamanda karın bölgesinin darbelere karşı korunuyor olması da gereklidir. Söz konusu yöntemlerin dışında insanların cinsel aktivitelere belirli bir süre ara vermesi gerekir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Genellikle hastaların iki hafta boyunca dinlenmesi gereklidir. Sonrasında gündelik işlerine dönebilmeleri mümkündür. Bunun yanında hastaların iyileşmesinin tam olarak kendini göstermesi bir ayı bulur. Yani bir ayın sonunda karın bölgesinin daha belirgin olarak şekil alması mümkündür. Aynı zamanda hastaların bu tür tedaviler ile uzun süreli fayda sağlaması aşamasında düzenli beslenme önem taşır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Fiyatlar olarak bakıldığında farklı sağlık merkezlerinde değişik fiyatların karşımıza çıkması muhtemeldir. Aynı zamanda hastaya ve uygulanan tedavi yöntemine bağlı olarak farklı fiyatlar da bulunur.

Siz de bu tür tedaviler ile daha sıkı bir vücut kazanmak için farklı tedavi merkezlerinin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Günümüzde tedavi aşamasında ön plana çıkan çözümler ile birlikte insanların germe işlemlerinin karın germe ameliyatı ile ağrısız bir şekilde temini mümkündür.

https://www.ekremkeskin.com/karin-germe-ameliyati/ hakkında bilgi için tıklayın.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?