Op. Dr. Burcu Kardaş Arslan – Kızlık Zarı Nedir Anatomik Yapısı Nasıldır

Op. Dr. Burcu Kardaş Arslan - Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır ?

Kızlık zarı, kadınlara ait olan bir yapı olarak bilinir. Halk arasında kızlık zarı olarak bilinmemekle beraber , tıp dünyasında himen olarak adlandırılır. Kızlık zarı dikimi fiyatları yapan  hekim tarafından belirlenmiş olur.

Kadınlardaki vajinanın açıklığını çevrelemiş olan ya da bir kısmını kaplamış olan dokudur. Genel olarak ele alındığında 1-2 cm kadarının içerde ve bununla birlikte 2-3 mm kalınlığa sahiptir. Çeşitli şekillere sahip olan ve genelde hilal şekline sahiptir.

 

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Toplumsal baskılar nedeniyle ortaya çıkan ve sorun yaratan durumlardan bir tanesi bakirelik durumudur. Oluşabilecek herhangi bir kuşku sonucunda ya da kızlık zarında yırtılma açığa çıkması sonucunda bilgiye sahip olabilmek adına kızlık zarı muayenesi yapılır. Endişelerin giderilebilir olması kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarı dikim yöntemleri iki farklı şekilde ele alınır. Bu durum uzun süreli ve kısa süreli olacak şekilde gerçekleştirilmiş olur. Yöntemlerine göre kızlık zarı dikimi fiyatları değişkenlik gösterir. Kalıcı olarak kızlık zarı dikimi 3 farklı şekilde ele alınır.

Flep operasyonu, vajina daraltma ile primer onarım ve mikrocerrahi ile primer onarım işlemidir. Yapılan uygulama yöntemlerinin kişiden kişiye değişiklik göstermiş olur. Yöntemlere göre kızlık zarı dikimi fiyatları da değişkenlik gösterdiğini unutmamak gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün Mü?

Kızlık zarı, bazı sorunlar veya durumlardan sonra delinebilir. Bu yüzden kontrol altına alınması ve tedavi edilebilir olması için dikim işlemi yapılır. Kızlık zarının dikimi elbette ki mümkündür. İşlemin uzman hekimler tarafından yapılması gerekir. Kızlık zarı dikimi fiyatları için uzman hekimlerle görüşme sağlanabilir.

Kürtaj Nedir?

Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak hamileliğin sonlandırılması gereken durumlarda işlemin gerçekleştirilmesine denir. Bu nedenlerin; kaza sonucu gebe kalma, engelli çocuğun hayata getirilmesi ya da çocuk sahibi olmak istemeyen kişiler için uygulanır.

Merak konusu olan fiyatların ise değişkenlik gösterdiği gerçektir. Çünkü işlemin yapıldığı mekân ya da hekimin tecrübesi gibi durumların göz önüne alınması sonucunda fiyat belirlenir. İşlem öncesinde kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi alınması önerilir.

Kürtaj İşlemlerinde Neler Yapılabilir?

Günlük yaşantımızda kürtaj yaptırmak isteyen birçok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesinin kürtaj fiyatları olduğudur. Kadınlar için gerçekleştirilmiş olan bu durumun genel anlamdaki karşılığında gebeliğin tahliye edilmesi anlamına gelir.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Kürtaj işlemi, gebeliğin sonlandırılmasında gerçekleştirilmiş olur. Gebelik döneminde kullanılan sakıncalı ilaçların sonucunda, bebeğin kalbinin durması ya da bebekte oluşabilecek kusurlardan kaynaklı olarak gebelik sonlandırılmış olur. Anne adayının isteği üzerine işlem gerçekleştirilir. Bu yüzden işlem öncesinde kürtaj fiyatları hakkında bilgi sahibi olunup, işlemi gerçekleştirilmiş olması gerekir.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi Ve Yapması Gerekenler

Yapılacak olan kürtaj işlemin cerrahi müdahale getirmiş olmasından dolayı mutlaka uzman hekimler tarafından yapılması gerekir. İşlem öncesinde güvenilir uzman hekimlerle görüşme sağlanır. Daha sonra kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olunur.

Cerrahi müdahale gerektiren bu işlemde eğer müdahaleyi yapan hekim deneyimli ise ve steril şartlarda çalışılıyorsa risk yok  denilecek kadar azdır. İşlemden önce ve sonrasındaki 4-6 saat zaman diliminde sigara tüketilmemelidir.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtaj işlemi gerçekleştirilmesinden sonraki 1-2 saat içinde yeme, içme yapılmasında bir sorun yoktur. Gün içerisinde bulantı meydana gelebilir. Bu yüzden bulantıya sebep olacak ürünlerden uzak durulmalıdır.

Mümkünse işlem sonrasında 6-8 saat içinde araç kullanılmamalıdır. Verilen ilaçların eksiksiz ve düzenli bir şekilde kullanılmasında fayda vardır. Kanamanın çok fazla açığa çıkması durumunda işlemin yapıldığı merkeze başvurulmalıdır.

Kürtaj Fiyatları 2021

Yapılan işlemler öncesinde fiyat bilgisi almak, her zaman sağlıklı sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Yapılan her uygulamanın fiyatları merak konusu haline gelir. Fiyat bilgisi hakkında yeterli bilgiye sahip olunmasıyla birlikte işlemlerin gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğine karar verilir. Bu sayede kürtaj fiyatları değişkenlik gösterebilen durumlardan bir tanesidir. Muayene etmeden Kesin olarak fiyat bilgisi verilmesi mümkün değildir.

Labioplasti Neden Uygulanır?

Genital bölgede dudaklar zaman içerisinde sarkmaya, genişlemeye ve uzamaya sebep olabilir. Genital dudakların yapısal anlamda değişkenlik göstermesi sonucunda labioplasti uygulamasına başvurulur. Ancak labioplasti fiyatları merkeze göre değişiklik gösterir.

İç dudak veya dış dudaklardaki problemler kontrol altına alınır. Bunun için mutlaka işlem öncesinde labioplasti fiyatları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?

Jinekolog ve plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen işlem, estetik ameliyatlar olarak bilinmiş olur. Labioplasti uygulaması kadınlar için yapılır. Özellikle genital bölgedeki iç ve dış dudaklarda genişleme, sarkma ve büyüme meydana geldiğinde işlem gerçekleştirilmiş olur.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

Hastaların sorunları göz önünde bulundurulur ve talepleri üzerine göre işlemler gerçekleştirilmiş olur. Birden fazla teknik kullanılmış olur. Kullanılan tekniklere göre labioplasti fiyatları da değişime gitmiş olur. İç dudak ve dış dudaklar için kullanılan teknikler farklıdır. V Plasti, Z Plasti, Deepitelizasyon, Parsiyel rezeksiyon, Lazer labioplasti, Üst pedikül rekonstrüksiyon gibi durumlar mevcuttur.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2021

Labioplasti fiyatları diğer uygulamalar gibi merak konusu haline gelmiş olur. Fakat bu konu hakkında kesin bilgiye varmak mümkün değildir. Çünkü işlemin yapıldığı merkezin veya uzman hekimin tecrübesi göz önünde bulundurulur.

Böylelikle fiyat listesi belirlenmiş olur. İşlem öncesinde mutlaka labioplasti fiyatları için bilgi alınmalıdır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: