Travmatik mastürbasyon sendromu nedir?

özet

Cinsel ilgiye benzemeyen atipik mastürbasyon alışkanlığıdır. Yüz üstü uzanarak, cisimlere sürtünerek yahut çok baskı uygulayarak olağanın dışına çıkılabilir. Günümüzde en sık görülen formu kuru halde mastürbasyon yapılmasıdır. Bu formda yapılan mastürbasyon penise çok baskı uygulanmasına neden olur. Olağan alaka sırasında bu kadar yüksek basınç olmamaktadır. Bu nedenle penis olağan bağlantı sırasında gereğince uyarıldığını yahut duyum aldığını hissedemez.

Travmatik mastürbasyon sendromu hayatımı nasıl tesirler?
 Sekse olan ilgiyi kaybetmek
 Partneriniz tarafından gereğince uyarıldıktan sonra bile ereksiyon olamamak
 Orgazm olamama yahut boşalamama
 Ereksiyonu koruyamama

Travmatik mastürbasyon sendromunun tedavisi nedir?
Öncelikle travmaya yol açan mastürbasyon halinin bırakılması gerekir. Penis duyusunun olağanlaşması için bir müddet mastürbasyona orta verilmesi âlâ olacaktır. Sonrasında uygun bir kayganlaştırıcı ile klasik mastürbasyon yapılabilir. Mastürbasyon müddetinin cinsel bağlantı müddetini aşmaması gerekir. Bunlara karşın düzelmeyen ereksiyon ve orgazm sorunlarında ilaç tedavisi, davranışsal tedavi ve cinsel terapi önermekteyiz.

Kaynak: Hekim Sitesi
Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: