Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması nasıl geçer; koltuk altı kararması ile mücadele etmeniz için birçok farklı alternatif mevcuttur. Bu alternatiflerden istifade ederken aynı zamanda yeni karartıların oluşmaması için de kişisel bakım tercihlerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekmektedir. Örneğin deodorant kullanımı kararlamaların meydana gelmesine neden olan en temel unsurlar arasında yer alır. Bu nedenle koltuk altınızda ter kokusunu önlemek için kullandığınız deodorantların kesinlikle doğal içerikli olanlarından yana tercihinizi yapmalısınız.

Koltuk Altı Nasıl Beyazlar?

Koltuk altının beyazlaması için pirinç unundan istifade edebilirsiniz.

  • Koltuk altının beyazlaması için pirinç ununu su ile karıştırmalısınız. Daha sonrasında koltuk altına uygulamalısınız.
  • Koltuk altına uygulamanızın akabinde 10 dakika kadar bekletmelisiniz. Sonrasında ılık su ile yıkamalısınız. Haftanın en az 2 günü bu tedavi metodunu uygulamanız gerekmektedir.

Bu seçeneklerden istifade ederek koltukaltının beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Pirinç unu özellikle Kore güzellik ürünleri kapsamında en sık kullanılan maddelerin başında gelmektedir. Koltuk altını hijyenik tutarken aynı  zamanda kararmaların ortadan kalkmasını sağlayacaksınız.

Koltuk Altı Kararması İçin Evde Ne Yapılır?

Koltuk altı kararması nasıl geçer; kimyasal kullanımından kesinlikle kaçınmanız gerekir. bu aşamada en doğal tercih limon ve karbonat olacaktır. Limon suyu ve karbonattan oluşturduğunuz karışımı macun gibi koltukaltınıza uygulamanız gerekir. Bu şekilde uzun vadede siyahlıklardan kalıcı olarak kurtulmanız mümkün kılınacaktır. Sadece doğal içerikli ürünler ile değil dilerseniz lazer tedavisi ile de koltukaltı kararmalarının önüne geçmeniz mümkün kılınacaktır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: