Gaz Sıkışması Nasıl Geçer?

Gaz Sıkışması Nasıl Geçer?

Gaz sıkışması nasıl geçer; gaz sancısı karın kısmında büyük krampların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Tam da bu nedenle kramplara maruz kalmamak için hem yediğinizi besinlere dikkat etmeli hem de doğal yağlardan yardım alarak krampların çözülmesini sağlayabilirisiniz. Bu kramplar büyük ameliyatlardan sonra da meydana gelebilmektedir. Doktorların bu aşamada en sık önerdikleri unsur kesinlikle harekettir. Hareket ettikçe bağırsaklarınızda sıkışan gazın da ortaya çıkması ve çözülmesi sağlanacaktır. Bu şekilde derin biri nefes alabilirsiniz.

Gaz Sıkışması Nasıl Geçer Evde Tedavi?

Gaz sıkışması ile başa çıkmak için şu taktikleri uygulayabilirsiniz;

  • Gaz sıkışması ile başa çıkarken kişilerin kimyondan istifade etmesi gerekir.
  • Sıcak bir bardak suyun içine bir çay kaşığı kimyon eklemelisiniz.
  • Kimyonlu suyu ılık bir şekilde tüketmelisiniz. Bu şekilde gaz krampının ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemleri uygularken beslenme düzeninize de dikkat etmelisiniz. Gaza neden olacak baklagillerden uzak durmalısınız. Nohut bu konuda başı çekmektedir. En azından gaz krampına çözüm buluncaya kadar bu önlemleri dikkate almalısınız.

Kalın Bağırsak Gazı Nasıl Giderilir?

Gaz sıkışması nasıl geçer; gaz sıkışması ile mücadele ederken kekik çayından da faydalanabilirsiniz. Kekik çayı hem midenizin bulantısını engelleyecek ve ortadan kaldıracak hem de gaz sıkışmaları ile başa çıkmanızı mümkün kılacaktır. Bir diğer yandan da ayaklarınızın altını acı elma yağı ile ovmanız durumunda kalın bağırsaklarınızda biriken gaz ile başa çıkmak her zamankinden çok daha kolay bir hal alacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gaz Sıkışması

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?