Bel Ağrısı Nasıl Geçer?

Bel Ağrısı Nasıl Geçer?

Bel ağrısı nasıl geçer; bel ağrısı eğer fıtıktan kaynaklanmıyorsa sıcaklık ile ağrının rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Sıcak su torbasını ağrıyan yerin üzerine koyarak bir nebze olsun acının kesilmesini mümkün kılabilirsiniz. Bel ağrısı ile başa çıkmak için bir diğer yöntem de hareket etmektir. Belin tutulması ya da kasların kramp ile karşılaşmasını engellemek adına hayatınıza düzenli egzersizi katmanız gerekir. Ancak bu şekilde bel ağrılarını kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz. Pilates  bel ağrısı çeken kişilere en sık önerilen alternatiflerdendir.

Belim Ağrıyor Ne Yapsam Geçer?

Bel ağrısı ile mücadelede doğal yağlardan da destek alabilirsiniz. Kekik yapı ve nane yağı ile belinize masaj yaparak ağrıların ortadan kaldırılmasını mümkün kılabilirsiniz. Bel ağrısı ile mücadele ederken aynı zamanda masajın kasları gevşetecek şekilde yapılmasına da önem verilmelidir.

Fıtık rahatsızlığından muzdarip olan kişilerin bilinçsiz şekilde masaj uygulamaması gerekir. bu aşamada fizyoterapi uzmanlarından yardım almak daha mantıklı olacaktır. En azından bu şekilde bel kaslarınızın kuvvetlenmesini de sağlayabilirsiniz.

Beli Ağrıyan Nasıl Bir Pozisyonda Yatmalıdır?

Bel ağrısı nasıl geçer; beli ağrıyan kişilerin bacaklarının arasına bir yastık alarak cenin pozisyonunda yatması daha yararlı olacaktır.

  • Bel ağrıları ile başa çıkmak için yüzüstü kesinlikle yatmamalısınız.
  • Yüz üstü yatmak bel sağlığınızı riske atacak ve belinizde sıkışmaların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Bu unsurlara dikkat ederken genel olarak kaslarınızı rahatlatacak olan bitkisel çaylardan da yardım alabilirsiniz. Melisa bu aşamada büyük katkı sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Bel Ağrısı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?