Cilt Gözeneklerini Sıkıştıran Yöntemler nelerdir ?

Cilt Gözeneklerini Sıkıştıran Yöntemler nelerdir ?

Bir çoğumuz sivilcelerimizden dolayı yüzümüzdeki izlerden şikayet ederiz. Açık gözeneklerimiz cildimizin kaba ve kötü bir görünüme neden olur. Günlük yaşantımızda yüz bakımına biraz daha fazla zaman ayırarak kısa zamanda 6 altın yöntemle gözeneklerimizi sıkılaştırmamız mümkün. Gelin şimdi bunlara bir göz atalım.

Buz dolabında bekletilmiş tonik: Buzdolabında bekletilmiş tonik pamuğa dökülür ve pamuk gözeneklerin açık olduğu bölgelere koyularak, gözenekleri sıkılaştırılır.

Buzdolabında bekletilmiş havlu: Yüz için kullanılan temiz küçük ve ıslak bir havlu, buzdolabı içinde bekletildikten sonra, yüz temizlenince havlu yüzün üzerinde birkaç dakika boyunca tutulur.

Meyve kabukları: Karpuz ve limon kabukları da cildini güzelleştirmek için kullanılabilir. Karpuz ve limon kabukları, gözenekleri sıkılaştırma, yüz cildindeki yağ salgılanmasını engelleme ve cildi beyazlatma gibi özelliklere sahiptir.

Limon suyuyla yüz yıkamak: Yüzü yağlı olanlar, yüzü yıkarken, içine birkaç damla limon suyu damlatılmış su kullanabilir. Limonlu su, gözenekleri sıkılaştırır, ayrıca sivilcelerin azalmasını da sağlar. Fakat limonun yoğunluğu aşırı olmamalı ve limon suyunun doğrudan yüze sürülmemesine dikkat edilmelidir.

Yumurta ve zeytinyağı: Bir yumurtayı çırptıktan sonra, içine yarım limondan sıkılmış limon suyu ve birazda tuz koyup iyice karıştırılır ve bunun içine zeytinyağı eklenir ve tekrar karıştırılır. Bu karışım maske olarak birkaç defa kullanılabilir ve buzdolabında saklanır. Haftada bir, ya da iki kez uygulanan bu maske, gözenekleri sıkılaştırır, cildi güzelleştirir ve ince yapar.

Kestane zarı: Kestane zarı dövülerek toz haline getirilir, balla karıştırılır. Bu karışım yüze uygulandığında yüzü temizler ve cilde esneklik kazandırır.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: