Mısır ‘da Dünya Güzeli Kleopatra Güzellik Sırları

Uzun yıllar önce yani eski  Mısır'da hem erkeklerin hem de kadınların güzellik rutinleri vardı. Cildine ve saçına özen göstermek günlük rutininin önemli bir parçasıydı. Çoğumuz, eski Mısırlıların görünüşlerine önem verdiğini ve bugün hala bazı güzellik alışkanlıklarını uyguladığını biliyoruz.

Antik  Mısırlılar mükemmel görünümü elde etmek için belirli formüller kullanmışlardır ve aslında bugün de bu formülleri kullanmaktadırlar. Birlikte bakalım

Antik Mısırlılar gözlerini güzelleşmek ve güneşten korumak için makyaj yapıyorlardı . Malakit tozu ve bitkisel yağlarla karıştırılmış göz farları kullandılar ve şimdi birçok şirket yağ bazlı ürünler üretiyor.Güçlü nemlendirme özellikleri sayesinde yağ bazlı makyaj, cildinizin genç görünmesini sağlamak için harika bir yoldur.Güzel görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

Tarih de çokça adı geçen  Nil Kraliçesi Kleopatra, cildinin genç görünmesini sağlamak için süt ve bal dan yararlanırdı . Bu hazır malzemeleri günlük cilt bakımı rutininize dahil etmek, mükemmel  bir cilt elde etmeniz için yararlı olacaktır. Balın güçlü antibakteriyel özellikleri vardır ve akneyi uzak tutar. Süt ayrıca cildinizim nem dengesini korur ve nemlendir.

Antik  Mısırlılar saçlarında kepek oluşmasını engellemek için bazı yollara başvurmuşlardır bunlarda en çok bilineni ise  Kına kullanırlardı. Bu doğal saç renginin sağlığa çokça faydaları  vardır. Kına mantar önleyici özelliğiyle bilinen kına  kepekten kurtulmaya ve saç dökülmesini önlemeye fayda sağlaya bilir . ve  saçları yumuşak ve parlak olmasını sağlarken de erken yaşta beyazların çıkmasından kurtarabilir.

Reklamlar, günlük deodorant kullanımının hoş olmayan vücut kokularını önlemeye yardımcı olabileceğine bizi ikna etmeye çalışır, ancak koltuk altlarınızın daha da güçlü kokmasını sağlayabilir.Çoğu ter önleyici, koltuk altı bakterilerini öldürür.Eski Mısırlılar, hoş olmayan vücut kokularını önlemek için kokulu banyolar kullanırlardı, çünkü banyo yapmak zararsızdır.

Kleopatra Kimdir ?

Kleopatra, tartışmasız tarihte en çok konuşulan ve tanınan güçlü kadınlardan biridir. Eski Mısır'ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra, evliliği ve 39 yıllık yaşamı boyunca dünyayı etkisi altına alan tavrıyla tanınıyor. Bu, Julius Caesar'ın metresi ve Mark Antony'nin karısı Kleopatra VII'nin hayatıdır. Ve tarihe oldukça önemli izler bırakmayı başarmıştır

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: