Baş Belası Kepek Nedir Nasıl Kurtulunur ?

Kepek her yaş grubunda görülse de yaygın bir toplumsal sorundur. Herhangi bir sağlık sorunu oluşturmadığı halde kafa derisinde beyaz pulcukların görüldüğü kötü bir durum olarak tanımlanır.

Kepek bazen bedensel nedenlerle saç derisinde artabilir veya kullanılan kepek önleyici tedavilere bağlı olarak azalabilir.

Ancak bu yöntemin saç derisi ve saç sağlığı üzerinde olumsuz etkisi vardır, bu nedenle saçlarınızı günde en fazla iki kez yıkamanız önerilir. hafta.

Buradaki amaç kuru saç derisinin neden olduğu soyulma belirtilerini ortadan kaldırmaktır. .

Saç derisindeki kepek ayrıca stres, vitamin eksiklikleri, egzama, sedef hastalığı veya çeşitli cilt rahatsızlıklarından da kaynaklanabilir.

Kepek tedavisi için pek çok çözüm bulunmaktadır. Ancak onlardan nasıl tamamen kurtulacağınız, altta yatan nedene bağlıdır.

Aksi takdirde kullanılan yöntem kısa sürede etkinliğini kaybeder veya olumlu bir etki göstermez. Saç derisindeki kepek probleminden kurtulmak için en etkili çözümlerin başında kepeğe özel formüle edilmiş kepek önleyici şampuanlar gelmektedir. Düzenli kullanımda saç derisini yatıştırarak kaşıntı problemini de hafifletir.

Selenyum sülfit, pirit çinko veya kömür katranı içeren şampuanlar dikkatli ve önerilen süre boyunca kullanılmalıdır. Ergenlikte sık görülen kepek, bebekleri de etkileyebilen bir cilt rahatsızlığıdır. Özellikle saç derisinin kuruluğuna bağlı pullanmalar kadınların hiç istemediği cansız, kuru ve mat saçlara neden olur.

Sürekli kalitesiz ürünler saç derisine zarar verir ve kepeği beraberinde getirir. Bu sebeplerden dolayı kepek oluşumunun önüne geçmek için sürekli şampuan değiştirmemek gerekir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: