Pamuk Gibi Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Kuru, yıpranmış, hacimli saçlar… Hepimizin en büyük sorunlarından biri olan saç bakımı aslında birkaç bakım rutinini değiştirerek çözülebilecek basit ipuçlarını ele alıyor.

Saçlar her koşulda ışığa, toza ve kire en çok maruz kalan bölgelerden biridir. Bu yüzden çok kolay yıpranan ve kırılan bu bölgeye çok denenmiş tariflere rağmen bakım yapmak en doğru sonuçları vermiyor. Saçınızı yıkadıktan hemen sonra taramamanız önerilir.

Bunun nedeni, saç tellerine zarar vermesi ve kuruduktan sonra saçı kırılgan ve "kabarık" hale getirmesidir. Aynı şey havluyla kuruturken de geçerlidir, bu nedenle oldukça emici ve pürüzsüz bir dokuya sahip bir kumaş kullanmak daha iyidir.

Bu basit ve keyifli işlemi düzenli olarak yapmak saçınızın görünümünü büyük ölçüde iyileştirecektir.

Dişlerin arasında küçük boşluklar bulunan bir tarağa biraz yağ sürün ve birkaç dakika saçınızı tarayın.

Saç tipinize dikkat edin. Yağlı saçlar için 1 damla yeterli olurken kuru saçlar için 3 damla yağ kullanılabilir.

Çok ıslak saçları kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmayın. Çünkü su damlacıkları saçınıza çarptığında, kurutma işlemi sırasında ısınmaya başlayarak saçınızın yapısını bozar. Saçınızı bölgelere ayırır ve her bir teli ayrı ayrı kurutur.

Düz saç istiyorsanız, tahta tarakları kullanmak en iyisidir. Saçları elektriklendirmeden veya yapısına zarar vermeden kolayca tararlar. Yakın zamanda icat edilmiş bir silikon tarak da benzer bir etkiye sahiptir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: