Cildinizin 7 Düşmanı Nelerdir ?

Cildinizin 7 Düşmanı Nelerdir ?

Her sabah kalkıp aynaya baktığınızda derinleşmiş çizgileri, sivilceli bir yüz ile mi karşılaşıyorsunuz?

Peki bu can sıkan nedenler nereden kaynaklıyor ?

1- Sigara ve içki

Sigara ve içki vücudu zehirler ve geride sarkık bir cilt bırakır.Sigara ayrıca ağız çevresindeki çizgilerin derinleşmesine de yardımcı olur.

2- Yetersiz uyku

Çok geç yatılmış bir gecenin izleri grileşmiş yorgun bir görünümle kendini ele verir.Eğer yeterli ölçüde uyumuyorsanız, kan dolaşımını hızlandıracak hareketlerle telafi etmeye çalışabilirsiniz.Uykusuzluğun açtığı çizgileri ise kapatmak için hafif bir nemlendirici sürebilirsiniz.

3- Makyaj temizlemeden yatmak

Makyajlar gözenekleri kapatarak toksinlerin dışarı çıkmasını engeller.Göz makyajları ise silinmediği zaman göz iltihabına neden olabilirler.

4- Sivilcelerle oynamak

Sivilceler ile oynamak deri dokusuna zara vereceğinden ve enfeksiyonlara neden olabileceğinden kesinlikle oynanmaması lazım.Eğer enfeksiyon meydana gelmiş ise antiseptik merhemler sürebilirsiniz.

5- Yüzü ovmak yada aşırı fırçalamak

Yüzünüzdeki ölü deriyi temizlemek ve iyileştirmek için piyasada birçok kremler ve ilaçlar satılmaktadır ama bu ilaçlar ve kremler cildinize çok kaba gelebilir.Bu yüzden cilt analizinizi yaptırmadan krem yada benzeri tür ilaçlar almayın.

6- Çok sıcak su ile yıkamak

Banyo yaparken çok sıcak su ile yapmamaya dikkat edin.Çünkü aşırı sıcak su cildi kurutur ve dokuları zedeleyebilir.

7- Yanlış beslenme

Sağlıksız bir beslenme deriyi tehlikeye atar.Ayrıca ultraviyole ışınlardan uzak durun.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: